Polecane

Szczyt NATO w Polsce

Znów cały świat patrzy na Polskę. Tym razem z powodu organizacji szczytu NATO w Warszawie. Nie obyło się bez kilku wpadek. Jednak dziś w stolicy kraju można spotkać najważniejszych reprezentantów Europy i nie tylko.

To ogromne przedsięwzięcie, ponieważ do stolicy zjechało 21 prezydentów oraz ponad 2 tysiące delegatów. Takich znamienitych gości nasz kraj dawno nie gościł. Najważniejsze spotkanie odbywa się na Stadionie Narodowym, na którym wybudowano specjalną halę, która wraz z rozbudowaną ochroną ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim gościom. Miasto od kilku dni przygotowywało się na przyjęcie tak ważnych osobistości. Zamknięto niektóre ulice w centrum, ograniczono transport publiczny i zmobilizowano liczne oddziały policji i wojska do ochrony stadionu i okolic. Wiele z firm zdecydowało zamknąć biznes na czas szczytu, ponieważ zamknięcie dojazdu wpływa znacząco na brak klientów. Można powiedzieć, że centrum opustoszało. Ze względów bezpieczeństwa poproszono mieszkańców o nie gromadzenie się w koło stadionu.

Przed rozpoczęciem szczytu doszło do spotkania prezydentów Polski i USA. Barack Obama stwierdził, że Stany Zjednoczone nadal chcą być obecne w Europie. Jednocześnie wyraził on zaniepokojenie sytuacją, jaka dzieje się wokół Trybunału Konstytucyjnego. Podkreślił, czym jest demokracja i że wyraża się ona również wolnością wypowiedzi i mediów. Uwagi zagranicznego prezydenta odbiły się szerokim echem w krajowej i zagranicznej prasie.

Decyzje, jakie zapadną na szczycie będą kluczowe dla wszystkich członków organizacji i jej własnej przyszłości. Na szali leży także nasze bezpieczeństwo. Pierwszy dzień spotkania zaowocował decyzją, iż NATO rozmieści dodatkowe bataliony na wschodzie Europy. Jakie będą kolejne decyzje? Zobaczymy już niebawem.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top