Ciekawe miejsca

„Kosmiczne” atrakcje w Centrum Kopernika

W dobiegającym końca 2016 roku Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odwiedziło blisko 1,1 mln osób. Właściciele i pomysłodawcy liczą na powtórzenie sukcesu, dlatego też przygotowali masę interesujących atrakcji na nowy rok. Na odwiedzających czekają m.in.: premiera filmu „Halo Ziemia” przygotowanego w planetarium Niebo Kopernika, a także interesujące wykłady z cyklu „Drogi do życia”, ale to nie wszystko.

Nowy rok to nowe możliwości

Tworząc listę postanowień noworocznych dobrze jest dodać w niej punkt odnoszący się do odwiedzania miejsc ciekawych lub nietypowych. Taka nowa aktywność pobudza ciekawość świata i powoduje, że chcąc nie chcąc dajemy sobie szansę na poszerzenie własnych horyzontów wiedzy. Jednym z godnych naszej uwagi miejsc jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Tan już od 11 stycznia 2017 roku będzie można wziąć udział w interesującym cyklu wykładów „Drogi do życia” dotyczących: genetyki, biologii i medycyny, a ściślej mówiąc najbardziej aktualnych dokonań w tych dziedzinach. Tego właśnie dnia odbędzie się pierwsze spotkanie, którego tematykę będą stanowiły: krew (wykładu udzieli kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Wiesław Jędrzejczak); komórki macierzyste (wykład wygłosi biolog medyczny prof. Leonora Bużańska), szczepionki i ich znacząca rola w profilaktyce oraz terapii chorób zakaźnych i niezakaźnych (prezentacji dokona dr Paweł Grzesiowski). Z kolei już od 12 stycznia 2017 roku będzie można poszerzać swoją wiedzę na temat funkcjonowania Kosmosu i Wszechświata w planetarium Niebo Kopernika. Tego dnia swój wykład na temat: w jaki sposób można mierzyć Wszechświat, jak wyznaczyć dokładną odległość galaktyk oraz co wpływa na dokładność tych pomiarów wygłosi prof. Grzegorz Pietrzyński. Cały rok będą się tam odbywały ciekawe pokazy multimedialne związane z tematyką Kosmosu. Kwiecień 2017 roku da odwiedzającym możliwość obejrzenia premiery filmu „Halo Ziemia”. Produkcja powstała w całości właśnie w planetarium Niebo Kopernika. Niezwykle ciekawie zapowiada się również lato 2017 w Centrum Kopernika. Wtedy główną atrakcję będzie stanowił Park Odkrywców. Jego powierzchnia zamieni się w centrum badawcze, gdzie będzie można zbierać cenne informacje na temat takich ważnych składników otaczającego nas środowiska, jak: powietrze, woda, gleba, rośliny. Będzie też możliwość konstruowania amatorskich rakiet i łazików marsjańskich.

źródła: Codzienny Serwis Informacyjny PAP; wk/Kurier PAP;
fot.: Robert_z_Ziemi (pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top