Zdrowie

Rebirthing czyli cudowna moc oddechu

Oddychanie to według zdecydowanej większości z nas jedna z podstawowych funkcji organizmu, podczas gdy specjaliści w dziedzinie zdrowia, uczynili z niej metodę terapeutyczną. Funkcjonuje ona pod nazwą rebirthing. Na czym polega i czy każdy może się nią posiłkować?

O czym mowa?

Na całym świecie rebirthing uprawia kilkaset tysięcy osób, w Polsce zaledwie kilkadziesiąt, ale liczba ta rośnie. Ma to związek z korzyściami, jakie oferuje ta niezwykła metoda. „Rebirthing (…) relaksuje, uwalnia od stresów, uczy radości życia, daje poczucie siły i zdrowia, a przy okazji może wyleczyć z różnych chorób. Poza tym (…) po sesjach RB ludzie pięknieją i młodnieją. Przekrój emocji doświadczanych podczas sesji, jak i efektów, jakie dostarczają poszczególnym uczestnikom jest ogromny. Począwszy od minimalizacji niektórych schorzeń czy uciążliwych dolegliwości, po zmianę nastawienia do świata i ludzi.” – tak pisze o tej metodzie w swojej książce „Tajemnice niekonwencjonalnej medycyny” Elżbieta Cybulska. Z bardziej naukowego punktu widzenia rebirthing to metoda działająca na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Są to sesje z wykorzystaniem świadomego oddychania w czasie, którego doświadczamy głębokiego rozluźnienia ciała, wyciszenia oraz otwarcia umysłu. Jest to całkowicie naturalna metoda, opierająca się na technice swobodnego i połączonego wdechu i wydechu, który stanowił pierwotną postać oddychania.

Jakie korzyści daje rebirthing?

Chociaż wiele w tej kwestii zależy od nieuświadamianych sobie własnych potrzeb, ale również podatności na metody alternatywne, to jej twórcy obiecują nam naprawdę wiele. Rebirthing pomaga:

  • Uwolnić uczucie napięcia w całym ciele;
  • Nauczyć się używania oddechu do rozładowania trudnych sytuacji;
  • Osiągnąć harmonię między ciałem a umysłem;
  • Odzyskać zdrowie, siły witalne i chęć do życia i działania;
  • Pogodzić się ze swoją przeszłością;
  • Budować zdrowe relacje z sobą, ludźmi i światem zewnętrznym;
  • Lepiej kontrolować swoje: myśli, emocje i zachowanie;
  • Łatwiej radzić sobie ze swoimi lękami;
  • Poszerzać świadomość dotyczącą swoich potrzeb i planów oraz kształtować umiejętność ich realizacji.

Głęboki oddech – podstawowy mechanizm rebirthingu – ułatwia też oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn i szkodliwych substancji. Według danych oddychając musimy pozbyć się aż 70% znajdujących się w naszym ciele szkodliwych substancji, które mocno obciążają nasz ustrój. Problem w tym, że w zdecydowanej większości niewłaściwie oddychamy wykorzystując jedynie 1/5 części płuc, przez co spowalniamy cały proces oczyszczania. Informacje o tym, gdzie można udać się na sesje rebirthingu, znajdziecie m.in. tutaj: http://rebirthing.cba.pl/szkoly-rebirthingu.html.

***

Rebirthing znajduje swoje korzenie w kulturze indyjskiej, gdzie techniki oddechowe stanowią elementarną część duchowych i uzdrowicielskich praktyk typu: Pranajama, Krija Yoga itp. .
Za odkrywcę rebirthingu uważany jest Amerykanin Leonard Orr który swą metodę terapeutyczną zaczął popularyzować w 1974 roku. Uznawał on rebirthing za naturalny mechanizm leczenia. W Polsce za prekursorkę rebirthingu uznawana jest Lucyna Winnicka.

Źródła: rebirthing.pl; rebirthing.cba.pl; E. Cybulska „Tajemnice niekonwencjonalnej medycyny”
Zdj.: jill111 (pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top