Nauka

Przepis na… poranek idealny

Po raz kolejny zaspaliście i próbujecie rozpaczliwie nadgonić czas, którego już tak naprawdę nie macie i już wiecie, że to nie będzie Wasz najlepszy dzień. Wiecie, że można odczarować takie poranki? Nawet te zimowe ciemne i ponure czy poniedziałkowe ? Zobaczcie, jak tego dokonać.

Wystarczy 5 prostych kroków, a Twój poranek nie będzie już taki zły

Po pierwsze – nie przedłużaj momentu wstawania. Wtedy wprowadzasz organizm, a przede wszystkim mózg w stan swoistej dezorientacji.

Po drugie – wstań z łóżka spokojnie. Nagłe zerwanie się na proste nogi powoduje spore szkody dla zrelaksowanego kręgosłupa. Zaraz po przebudzeniu poprzeciągaj się kilka razy. Następnie spuść wolno nogi na podłogę i posiedź chwilkę. Usprawnisz tym krążenie i unikniesz zawrotów głowy.

Po trzecie – zacznij dzień od listy tego, za co jesteś wdzięczny. To wpłynie pozytywnie na Twoje nastawienie do całego czekającego Cię dnia i doda Ci pozytywnej energii, która zwłaszcza o poranku, jest nam najbardziej potrzebna. Nie zaszkodzi też, jeśli powiesz sobie samemu coś miłego. W ten sposób nabierzesz pewności siebie i przekonania, że dasz radę, bez względu na to, jak ciężkie zadania na Ciebie czekają.

Po czwarte – sięgnij po szklankę wody. Nie ma znaczenia czy ciepłej czy zimnej. Taki nawyk spowoduje, że nie narazisz się na poranne kłopoty z koncentracją. Organizm budzi się spragniony. Pamiętaj o tym.

Po piąte – weź chłodny prysznic. Pamiętaj, aby nie trwał on dłużej niż 3 minuty. Woda musi być też chłodna (najlepiej zimna). Taki zabieg z samego rana obudzi Twoje zmysły i doda energii.

Jeśli masz więcej czasu to sprawdź czy poranny trening nie będzie dla Ciebie też zastrzykiem energii (dla mnie jest i jeśli tylko wykonuję go regularnie – często 30-45 min ćwiczeń na stepperze czy rowerze stacjonarnym zastępuje mi pierwszą kawę). Nie każdy organizm to dobrze toleruje, więc nie zmuszaj się. Możesz natomiast trochę się porozciągać.

źródło: Be Active 10/2018; Paweł Szewczyk – Rób to co trudne; własne

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top