Ekonomia

Płacenie smartfonem czyli Android Pay

Coraz więcej osób na co dzień korzysta ze smartfonów. Warto wiedzieć, że tego typu telefony możemy wykorzystywać również do płacenia za zakupy. Wystarczy, że dodamy swoją kartę kredytową, debetową, lojalnościową lub podarunkową do aplikacji zwanej Android Pay. Prawda, że to banalnie proste rozwiązanie? Przekonajcie się, jakie to wygodne.

Jeśli korzystamy z aplikacji Android Pay, do płacenia za zakupy wystarczy nam sam telefon, który po wybudzeniu zbliżamy do terminala płatniczego – nawet bez konieczności otwierania wspomnianej aplikacji. W przypadku dokonywania transakcji większej niże 50 zł, należy wpisać na terminalu swój kod PIN. Gdzie można płacić za zakupy w ten sposób? Wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe.

Android Pay niedawno zadebiutowała w Polsce. Warto mieć świadomość, że nasz kraj to dopiero szósty na świecie rynek z dostępem do tej ciekawej usługi Google. Aby płatności bezdotykowe smartfonem były możliwe trzeba mieć kompatybilne urządzenie z Androidem oraz kartę w odpowiednim banku.

Szacuje się, że w niedalekiej przyszłości Google pozwoli na zastąpienie PIN-u innymi metodami autoryzacji – np. za pomocą odcisku kciuka.

Podobno Android Pay cechuje się nie tylko ogromną wygodą, ale i bezpieczeństwem dla użytkowników.  Platforma nie przekazuje sprzedawcom prawdziwych danych z naszych kart płatniczych, ale specjalne jednorazowe numery generowane w chmurze, których nie można wykorzystać poza tym systemem.

Czy to nowe rewolucyjne rozwiązanie przyjmie się w Polsce? Zdaniem ekspertów zależy to w dużej mierze od tego, czy Google przekona do współpracy ze sobą kolejne banki. Według przewidywań analityków, w przyszłym roku za pomocą mobilnych płatności zrobimy zakupy warte aż 60 miliardów dolarów.

 Źródło:android.com; ,,Komputer Świat” 1/2017

Foto: Pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top