Dla niej

Pastele dla dojrzałych kobiet – jak je nosić, by nie dodawały lat?

Pastele to uniwersalna tonacja, która pasuje każdej z nas – bez względu na wiek. Jednakże niewłaściwe ich zestawienie może dodać nam lat. Podpowiemy, jakich modowych błędów unikać i czym je zastąpić.

Pastele – lubiane i wszechstronne

Projektanci lubią bawić się pastelami. Dlaczego? Bo te odcienie dają nieskończenie wiele możliwości. Poza tym są one przyjazne właściwie każdej sylwetce. Odpowiednie są również praktycznie na każdą okazję. I co najważniejsze – pastele nie znają ograniczeń wiekowych, a odpowiednio zestawione potrafią odjąć lat. Problem w tym, że nie każda z nas wie, jak nosić pastele, aby nie postarzały. To ważne zwłaszcza, gdy młodzieńcze lata mamy już za sobą. Oto, jakich błędów powinnyśmy unikać w szczególności:

  • pasteli od stóp do głów;
  • połączeń: pastele oraz agresywne, wyraziste i zwierzęce wzory;
  • zestawień tych samych kolorów, ale w różnej tonacji.

Zatem, jak nosić pastele, aby nie wyglądać w nich zbyt cukierkowo, ale i zbyt staro? Jeśli chcecie, aby pastele odjęły Wam lat inwestujcie głównie w brudne i pudrowe odcienie. Po drugie sięgajcie po pastelowe ubrania bez zbędnych ozdobników, jak np. falbany, baskinki, cekiny. Stawiajcie zdecydowanie na klasyczne kroje i fasony. Poza tym, pastele, jako sprzymierzeńcy naszego wieku, najlepiej nosić w zestawieniach z mocnymi barwami. Należy przy tym pamiętać, aby pastele były na górze, zaś wyrazistsze odcienie na dole. Dzięki temu uzyskamy widoczny efekt odświeżenia cery. Dobre rozwiązanie to również zestawienie pasteli z dodatkami w kontrastowych lub uniwersalnych kolorach, jak: bordo, czerń czy biel.

Źródło: polki.pl ; Poradnik 100 rad _ Moda: Porady Stylisty; avanti24.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top