Ćwiczenia/fitness/kulturystyka

Od czego zacząć przygodę ze sportem? Kilka porad dla rozpoczynających odchudzanie

Czy to za namową znajomych, czy też w wyniku nacisku Twojego lekarza lub z zupełnie innych pobudek podjąłeś właśnie decyzję, że włączysz ruch do swojego planu dnia. Świetnie, tylko od czego właściwie zacząć?

Nie ulegaj modzie na daną aktywność

To największy błąd, jaki możesz wykonać, gdy chcesz wdrożyć aktywność do swojego planu zajęć. Dlaczego? Po pierwsze – możesz szybko nabawić się kontuzji. Zwłaszcza, gdy wcześniej nie miałeś styczności z żadną formą ruchu. Po drugie – równie szybko możesz poddać się rezygnacji, widząc z jaką łatwością przychodzi jej wykonywanie pozostałym osobom. Demotywujące są również szybkie uczucie zmęczenia czy zadyszka, które mogą wprawić Cię z zakłopotanie.

Zadaj sobie pytanie o cel do jakiego dążysz

Ma to spore znaczenie, gdyż pozwoli Ci dopasować ściśle rodzaj treningu do tego, co chcesz zrobić ze swoim ciałem. Widoczne efekty pomogą Ci zachować regularność. Pamiętaj przy tym, że chociaż każda aktywność pomaga schudnąć i w jakiś sposób kształtuje sylwetkę, wcale nie musi sprzyjać realizacji Twojego celu.

Dobierz rodzaj treningu do celu, jaki stawiasz przed sobą

Jeśli chcesz schudnąć, a przed wszystkim zbudować kondycję, postaw na treningi cardio. Ćwiczenia z tej grupy aktywności pomagają szybko spalić kalorie oraz buduje wytrzymałość. Do Twojego wyboru są m.in: marsze, bieganie, pływanie, skakanie na skakance, rower, rowerek stacjonarny, stepper, orbitrek, ćwiczenia interwałowe, zumba oraz wszelkie rodzaje tańca.

Jeżeli Twoim celem jest wyrzeźbienie ciała czyli jego ujędrnienie, a przy okazji pozbycie się cellulitu, to zdecyduj się na ćwiczenia siłowe.Ćwiczenia, jakie kwalifikują się do tej grupy powodują, że wzrasta Twoja siła, ciało staje się kształtniejsze, ładnie zarysowują się mięśnie. W tym wypadku dobrze jest wybrać się na siłownię i tam pod okiem doświadczonego instruktora budować kolejne partie ciała.

Stopniuj intensywność

Jeśli zaczniesz od ćwiczeń o zbyt wysokim tempie szybko możesz się zniechęcić. Trudne do zniesienia zmęczenie, jakie zaczniesz odczuwać już po kilkudziesięciu sekundach z pewnością nie będzie stanowiło zaproszenia do kontynuacji aktywności. Sztuka polega na tym, aby zacząć od najniższej intensywności i stopniowo zwiększać ją o 5 – 15minut.

Stwórz plan treningowy

Pomoże Ci on zapanować nad efektami, ale również nauczy systematyki, bez której trudno jest zbudować formę, jak i sylwetkę. Koniecznie za każdym razem odnotuj osiągnięty wynik. Wtedy szybko zauważysz, jak rośnie Twoja kondycja, a to kolejny powód do wytrwania w podjętym założeniu.

Zauważ, czy to co robisz sprawia Ci chociaż trochę przyjemności

Chociaż aktywność fizyczna wprawia w dobry nastrój, to warto samemu ocenić czy tak faktycznie się dzieje. Jeśli po danym wysiłku odczuwasz jedynie zmęczenie, które nie mija, to sygnał, że coś robisz nie tak. Być może winne są zbyt duża intensywność bądź zły rodzaj aktywności.

Źródło: www.codzienniefit.pl; http://mathmed.blox.pl;
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top