Ciekawostki

Nowy gatunek czekolady pojawia się po 80 latach! Jest całkowicie zdrowa i zachwyca kolorem!

Zielony ketchup, czarne lody czy tęczowe smoothies to „przeżytek”. Teraz czas na coś znacznie bardziej zaskakującego, a przy tym – jak zapewniają producenci – w 100% naturalnego i zdrowego. Czas na nowy gatunek i kolor czekolady! Gotowi na taką rewolucję?

Czekolada inna niż wszystkie

Ruby chocolate – bo taką dokładnie nazwę nosi produkt, o jakim mowa – wyróżnia wszystko: wygląd, smak oraz fakt, że doskonale wpisuje się w nowy trend czyli jedzenie, które jest nie tylko smaczne, ale i wyjątkowo fotogeniczne. Ruby przyciąga uwagę różową barwą, która – co też stanowi wyjątek – nie jest wynikiem dodania sztucznych barwników, a zastosowaniem zupełnie nowego surowca – ziaren kakaowca rubinowego rosnącego na obszarze Wybrzeża Kości Słoniowej, Ekwadoru i Brazylii. Kakaowiec przerabiany jest na specjalny puder nie tracący w czasie przeróbki swoich naturalnych właściwości. Dzięki temu czekolada zyskuje unikalną barwę oraz niepowtarzalny – lekko jagodowy smak.

Kto stoi za pomysłem na nowy gatunek czekolady?

Ruby chocolate na to, aby powstać potrzebowała 13 lat, ale efekt końcowy zadowolił producenta i z pewnością zaskoczy konsumentów. Jej ojczyzną jest Szwajcaria, a wytwórcą znana firma Barry Callebaut – lider na rynku produktów czekoladowych i kakao. Za opracowaniem jej receptury stoi sztab specjalistów z centrów badawczo-rozwojowych Barry Callebaut z siedzibą we Francji i Belgii – częścią globalnej sieci oraz  28 centrów badawczo-rozwojowych Uniwersytetu Jacobsa. Pomocne było też 175-letnie doświadczenie w wytwarzaniu czekolady przez Barry Cellebaut.

Na sklepowych półkach rubinowa czekolada ma pojawić się w przyszłym roku.

Swoją premierę Ruby miała 5 września b.r..

***
Istnieje spora szansa, że miłośnicy czekolady zakochają się w Ruby, ponieważ prócz przyjemnego dla oka koloru, wyróżnia ją przyjemna i kremowa konsystencja – nie spotykana do tej pory w innych gatunkach. Jej producent jest przekonany o sukcesie, jaki odniesie rubinowa czekolada.

Źródło: shape.pl; nauka.rocks; ofeminin.pl; barry-callebaut.com
Grafika: barry-callebaut.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top