Ekonomia

Nowe sposoby składania zeznań podatkowych już w tym roku!

Składanie zeznań podatkowych stanowi dla wielu z nas poważny problem. Wtedy zgłaszamy się do firm czy usługodawców prywatnych specjalizujących się w tym temacie. Jednak od bieżącego roku (2019) będzie o wiele łatwiej. To my otrzymamy już wypełniony dokument, a nasze zadanie będzie ograniczało się jedynie do jego weryfikacji.

Rewolucja w składaniu PIT-ów

W sierpniu ubiegłego roku (2018) rząd zatwierdził ustawę, według której to skarbówka – a dokładniej Krajowa Administracja Skarbowa – rozliczy nasze PIT-y. Dodatkowo 15 lutego 2019 otrzymamy wersje elektroniczne naszych rozliczeń. Termin ten dotyczy jedynie PIT-37 i PIT-38. Jedyne co nie ulega zmianie, to terminy składania dokumentów:

  1. do 31 stycznia 2019 roku musimy złożyć PIT-28;
  2. do 30 kwietnia 2019 roku składamy PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39.

***
Uwaga!

Ministerstwo Finansów zamieściło na swojej stronie ważny komunikat. Dotyczy on fałszywych wiadomości e-mail dotyczących rzekomych błędów w złożonych już deklaracjach podatkowych. Korespondencja wygląda niezwykle profesjonalnie. Jest w niej dokładny adres Ministerstwa Finansów zarówno fizyczny, jak i meilowy. Dla zwiększenia wiarygodności wiadomość przybrała formę wezwania do poprawy błędów w zeznaniu podatkowym. Autor wiadomości postarał się nawet o wskazanie artykułu z Dziennika Ustaw na podstawie, którego – jak czytamy „organ podatkowy ma prawo wezwać podatnika do wyjaśnienia lub korekty błędów”. Resort finansów ostrzega, by pod żadnym pozorem nie otwierać załączników ani nie klikać w linki, które znajdują się wraz z wiadomością. Jest tam ukryte oprogramowanie do wykradania naszych danych.

Źródło: PAP; mf.gov.pl; money.pl;
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top