Moda

Nowa torebka? Jaka powinna być?

Torebka jak buty – nigdy za wiele. Jednak wybór odpowiedniej torebki – wbrew pozorom – do najłatwiejszych nie należy. Przedstawiamy rozmowę z pomysłodawczynią marki SUI – Chińskie Rękodzieło. Pingsha Zhou opowie o zasadach i wymogach, ktore powinny spełniać torebki. Opowie też o tym, co zachwyca ją w naszym kraju, za czym tęskni… I dlaczego zdecydowała się na przyjazd do Polski.

Od kilku lat mieszka Pani w Polsce. Co najbardziej zachwyca Panią w naszym kraju?

Mieszkam w Polsce prawie 9 lat. Przyjechałam za pierwszą miłością – poznaliśmy się w liceum, on po liceum przyjechał do Polski na studia. Po dwóch latach studiów w Chinach przyjechałam za nim. Wyszło dobrze, bo teraz jest moim mężem.
Wierzę w przeznaczenie. Polska bardzo mi się podoba. Nie jestem w stanie powiedzieć, co najbardziej mnie zachwyca. Po trudnym początku powolutku znalazłam swoje życie tutaj. Tempo, styl, postawa życia w Polsce pasują mi i naprawdę zakochałam się w Polsce.

Ciężko było się odnaleźć w nowej rzeczywistości? Studia, praca?

Tak. Nie miałam nic wspólnego z Polską przed wyjazdem mojego chłopaka. To co wiedziełam o Polsce to tylko z podręczników o historii świata. Przyjechałam w 2008 i po roku uczenia się tego języka w studium języka polskiego w Uniwersytecie Łódzkim – zaczęłam swoje studia na SGH. Matematyka, statystyka nie były dla mnie problemowe, a najbardziej się obawiłam przedmiotów teoretycznych, np. Stosunki mięzynarodowe, finanse itd. Na szczęście nie miałam żadnego warunku na studiach, nawet zaliczyłam wszystkie podmioty po piątym semestrze i w ostatnim semestrze miałam praktykę w banku i pisałam pracę licencjacką.
Studia to mój najtrudniejszy czas w Polsce. Po studiach już powolutku odnalazłam siebie i swoje życie – oprócz legalizacji pobytu – praca dla mnie już nie była ciężka.

Tworzy Pani piękne torebki, dla wyjątkowych kobiet. Co je wyróżnia?

Po pierwsze, torebki są szyte ręcznie. Jest dużo pracowni w Chinach – wiele odwiedziłam, ale w końcu znalazłam według mnie najlepszą. Od samego początku wiedziałam, że zamiast sprzedaży, bardziej mi zależy na promocji chińskiego rękodzieła. Więc torebki muszą być naprawdę starannie wykonane. Po drugie, torebki są z elementami orientalnymi, większość jest z adamaszku, niektóre są z jedwaniu, inne są z jedwaniu sztucznego. Najstarsze adamaszki wytwarzano w Chinach – sam materiał ma swoją historię. Po trzeci, symbolizm. Staram się opowiadać o symbolice wzora na torebce w naszej kulturze. np. Kwiat plum symbolizuje czystość, skromność oraz wytrzymałość.

Skąd czerpie Pani pomysły, inspirację?

W ostatnich latach elementy orientalne są bardzo popularne, często pojawiają się na arenie międzynarowodowej. Posiadamy długą historię, ale teraz ludzie patrzą na Chiny jako fabrykę świata – zawsze związana z produktami z niską jakością. Przed moim wyjazdem do Polski nigdy wcześniej nie miałam okazji podróżować po Chinach. W zeszłym roku byłam z córeczką w naszym kraju przez pół roku. Przez ten czas trochę podróżowałyśmy z rodziną. Poznałam wiele pięknych rzeczy, których wcześniej nie widziałam. Chciałabym przedstawić światu naszą piękność. Najważniejsze jednak dla mnie jest to, żeby moja córeczka pozna swoją ojczyznę lepiej i zakocha się w jej piękoności.

A dlaczego właśnie torebki?

Jestem kobietą i kocham piękne torebki. Jest jakie potoczne powiedzenie (raczej żart) u kobiet w Chinach: “torebki leczą wszystkie choroby” – to znaczy, że jak nosimy piękną torebkę, musimy robić wszystko elegancko, ładnie się ubierać, chodzić prosto, jeść wolniej itd., żeby dopasować do jej elegancji, a dzięki temu, będziemy miały zdrowszy styl życia! Oczywiście mam nadzieję, że będę mogła przedstawiać inne piękne chińskie rzeczy, których posiadamy mnóstwo.

Przez nie – wyrażamy również siebie, to jakie jesteśmy…

Hm… Chciałabym przedstawić naszą piękność, opowiadać o Chinach, żeby więcej osób poznało i patrzyło na mój kraj z innej perspektywy. Możemy powiedzieć, że jesteśmy pracownią, która stara się szyć najładniejsze torebki, które mówią o naszym stylu życia oraz chrakterze.

W jaki sposób odpowiednio dobrać torebkę? Czym się sugerować?

Staram się opowiadać o symbolice wzora na torebce, np. do tej pory, najpopularniejsza jest torebka o nazwie “Przepaść Mlecznego Morza” – to brzmi bajkowo, a my kobiety czasami kochamy bajki. Każda torebka ma swój wzor i mam nadzieję, żeby wszystkie klientki, które kupiły torebki – zakochały się w jej historii. Klientki powiedziały mi, że torebki są piękne, tylko nie wiedzą do jakiej stylizacji… One są wyjątkowe, ale mogą być do wszelkiej stylizacji. Torebka jest dodatkiem, który upiększa naszą stylizację. Moja sugestia jest taka, aby wybrać tę, która najlepiej mówi o naszym charakterze.

Jest to też sposób na przedstawienie pięknego obrazu – innego, jaki kojarzy nam się z chińskimi rzeczami?

Qipao: tradycyjny chiński ubiór kobiecy, Jianzhi (chińskie papierowe wycinanki), Kaligrafia, nefryty, ceramika, haft ręczny itd…

Dziękuję za rozmowę. 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top