Aktualności

Nawyki, których warto się pozbyć! (cz. 2)

Możecie być zaskoczeni ile czasu poświęcamy na dekoncentrujące nas działania w pracy! Każdy z nas ma pewne nawyki, których warto się pozbyć!

Jedną z metod, które pozwolą nam skupić się na wykonywanej pracy jest wyeliminowanie nic niewnoszących do pracy pogaduszek ze znajomymi. To brzmi nieco surowo i nie zawsze musi być zastosowane jednak, jeśli nad naszą głową zbierają się chmury związane z niedotrzymaniem terminu to warto wprowadzić taką zasadę w życie. Często tracimy dużo czasu na opowieści o weekendzie, wakacjach czy ogólnych wydarzeniach z życia kolegów, które spokojnie moglibyśmy omówić na spotkaniu po pracy. Analizując opowieści znajomych czy przejmując się niemiłymi wydarzeniami z ich życia nie mamy szansy na skupienie się na pracy!

Kolejny nawyk, jaki nam może przeszkadzać to nieustanne sprawdzanie skrzynki mailowej. To prawdziwe uzależnienie! I nie ukrywam, że mój główny problem! To ważne narzędzie wykorzystywane w komunikacji z klientami i współpracownikami, jednak nie może ono zaważyć na naszej pracy w ciągu dnia! Wyznacz sobie dwie-trzy godziny, w których zaglądasz i odpowiadasz na maile. Wtedy wiesz, że nic Cię nie rozproszy a pracując nad trudnym projektem możesz potraktować ten przerywnik, jako formę przerwy i czasu na relaks.

Podziel swoich klientów na tych, którzy zabierają Ci niepotrzebnie czasu a z których nie generuje się żadna korzyść i na tzw. „całą resztę”. Każdy z nas, kto pracuje z ludźmi ma takie osoby w swoim otoczeniu, które zadają miliony niepotrzebnych pytań, dzwonią wielokrotnie z tymi samymi problemami- po prostu zajmują nam czas, który moglibyśmy wykorzystać na pracę. Takim klientom trzeba wyjaśnić, że mamy określony czas na odpowiedź na zadane pytanie czy ograniczoną liczbę telefonów wykonywanych do klientów. Trzeba zautomatyzować i sformalizować kontakt z takimi osobami. A jeśli nie podoba im się taka polityka, przekazać ich innemu pracownikowi.

 

(Źródło: time.com, Zdjęcie: pixabay.com)

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top