Pielęgnacja ciała

Najważniejsza witamina dla naszej skóry

Witamina C – kojarzymy ją głównie z zimowymi infekcjami, podczas gdy stanowi ona skuteczne wsparcie dla naszej skóry. Jakie? Gdzie jej szukać? Kto powinien sięgać po kosmetyki z witaminą C przede wszystkim?

Jaki wpływ ma witamina C na naszą skórę?

Kwas askorbinowy to przede wszystkim doskonały środek przeciwko wolnym rodnikom, które mają zdolność przeniknięcia do najgłębszych warstw skóry. Przez to torują drogę drobnoustrojom, ale również niszczą włókna kolagenowe i elastyny. Powodują tym samym, że skóra szybko staje się pomarszczona i pozbawiona jędrności. Ponadto witamina C wykazuje właściwości rozjaśniające skórę. Jest to możliwe, gdyż pobudza produkcję melaniny. Jeśli więc Wasza cera jest zmęczona i poszarzała lub co gorsza pojawiły się na niej przebarwienia, możecie sobie pomóc sięgają po kosmetyki z witaminą C. Witamina C przyspiesza gojenie ran i urazów. Wykazuje bowiem działanie przeciwzapalne, a więc nadaje się chociażby przy pielęgnacji cery z problemami. Ochrania skórę przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Warto więc poszukać jej latem w kosmetykach przeciwsłonecznych – gdy wybieramy się nad wodę, a także zimą – gdy kierujemy się na słoneczne stoki. Witamina C chroni i wzmacnia kruche naczynka krwionośne. Dzięki temu nie musimy obawiać się pajączków czy innych krępujących zmian na skórze.

Jaka forma witaminy C jest najlepsza dla naszej skóry?

Na pierwszy plan wysuwają się łatwodostępne kosmetyki z witaminą C – jak na przykład kremy marki Perfecta czy linia kosmetyków AA Skin Boost. Na drugim – profesjonalne zabiegi z użyciem aktywne witaminy C – przykładem, którego stanowi zabieg C-Peel. Dodatkowo możemy posiłkować się zażywając suplementy z witaminą C lub sięgając po jej dobre źródła z pożywienia.

Czyja skóra potrzebuje witaminy C najbardziej?

Kosmetyki z witaminą C powinny znaleźć się na półkach tych z nas, które żyją w miastach, gdzie zanieczyszczone powietrze to największy wróg naszej skóry. Ponadto warto, by zaopatrzyły się w nie panie, które przez długi czas przebywają w bliskim kontakcie z urządzeniami elektronicznymi, będącymi źródłem szkodliwych wolnych rodników. Panie prowadzące aktywny tryb życia oraz te, które żyją w permanentnym stresie również powinny się w nie zaopatrzyć.

Źródła: Moda na zdrowie 11/2018;
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top