Uroda

Masaż twarzy zamiast zabiegu w gabinecie – odmładza, odżywia i dodaje skórze blasku.

Salony kosmetyczne oferują nam szereg zabiegów odmładzających z użyciem różnego rodzaju urządzeń. Decydujemy się na nie, gdyż jesteśmy przekonane, że tylko nowoczesne rozwiązania są w stanie przywrócić naszej skórze młody i atrakcyjny wygląd. Nie do końca mamy jednak rację, co potwierdza chociażby zabieg, jakim jest masaż twarzy.

Na czym polega ten zabieg?

Masaż twarzy to zabieg wykorzystujący elementy refleksologii oraz oklepywania określonych miejsc na twarzy. W zależności od jego intensywności możemy odczuwać przyjemne odprężenie, ale i ból. Metoda, o jakiej mowa jest niezwykle skuteczna, a jej efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Celem masażu skóry jest poruszenie mięśni twarzy, które z wiekiem stają się coraz bardziej napięte, efektem czego stają się zmarszczki. Zabieg ma też na celu usprawnienie wielu procesów mających wpływ na wygląd, stan i kondycję naszej skóry. W czasie masażu dochodzi do rozluźnienia spiętych mięśni oraz poprawie krążenia. Masaż polega też na usunięciu obrzęków i zastojów limfy.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Masaż skóry przynosi wszechstronne efekty. Najważniejsze z nich to:

  • poprawa kolorytu skóry;
  • przywrócenie prawidłowego mikrokrążenia;
  • dotlenienie skóry i pobudzenie jej do odnowy;
  • likwidacja przykurczy mięśni twarzy i przywrócenie im elastyczności.

Po zabiegu tym możemy się również spodziewać, iż zmarszczki staną się niewidoczne, a sama skóra twarzy wyraźnie wygładzona. Ponadto rysy twarzy staną się bardziej łagodne.

Pamiętajmy, że na to, jak będzie wyglądać nasza skóra na starość pracujemy już od wczesnej młodości. Skóra szybko reaguje na wszelkie nasze błędy i nigdy ich nie wybacza. Dodając do tego fakt, że z wiekiem w naturalny sposób traci ona swoją elastyczność, gęstość i jędrność – za co odpowiadają uszkodzenia włókien kolagenowych – pierwsze zmarszczki mamy zapewnione niemal jak w banku. Nawet najlepiej wykonany masaż nie zastąpi zdrowych nawyków związanych z obchodzeniem się ze skórą. Aby więc efekt nie był chwilowy musimy pamiętać m.in. o regularnym wypijaniu 2 litrów wody, porzuceniu słodyczy (zwłaszcza po 40 roku życia) , zerwaniu z paleniem oraz ograniczeniem alkoholu czy innych używek. Starajmy się też wysypiać i codziennie znaleźć chwilę na ucieczkę od stresu, który powoduje, że mięśnie naszej twarzy jeszcze bardziej się napinają i powodują szybsze powstawanie zmarszczek.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top