Aktywny wypoczynek

Marzysz by objechać rowerem wybrzeże Bałtyckie? Teraz to możliwe!

Dobre wieści dla miłośników zwiedzania świata i Polski z perspektywy rowerowego siodełka. Polska dołączy do dużego unijnego projektu EuroVelo, który zakłada stworzenie sieci dwunastu międzynarodowych wysokiej jakości tras rowerowych. Ich łączna długość ma wynieść ponad 60 tys. km.

Przez Polskę przebiegać będą odcinki pięciu z nich – w tym Szlak Rowerowy wokół Bałtyku – R-10. Trasa będzie wynosiła łącznie 7,9tys. km i pozwoli na swobodne przemieszczenie się przez wszystkie najważniejsze nadbałtyckie miasta: Gdańsk, Kaliningrad, Kłajpedę, Rygę, Tallinn, Sankt Petersburg, Helsinki, Vaasa, Oulu, Sundsvall, Sztokholm, Ystad, Malmö, Kopenhagę, Odense i Rostock. Polski odcinek szlaku obejmie tereny trzech województw czyli zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Oznacza to, że w jego obrębie znajdą się m.in. Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Mielno, Darłowo, Ustka, Łeba, Władysławowo, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Elbląg, Frombork i Braniewo. Część szlaku jest już gotowa (m.in. w okolicach Kołobrzegu), a niebawem ruszy kontynuacja tworzenia kolejnych odcinków.

Projekt, w którym bierze udział Polska ma na celu promocje i rozwój turystyki rowerowej. Po drugie ułatwi dotarcie do najciekawszych atrakcji turystycznych. Zapewni również szeroki dostęp do nowych produktów i usług rowerowych. Powstaną również specjalne punki informacji turystycznej. W ramach projektu ma też powstać międzynarodowa strona internetowa trasy. Będą też podejmowane liczne działania mające na celu promocję Trasy Rowerowej Morza Bałtyckiego.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl (EuroVelo10.pl, Ministerstwo Rozwoju)
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top