Nauka

Marka Dove rusza na pomoc polskim nastolatkom!

Dane statystyczne dotyczące problemów z samoakceptacją (wygląd) wśród polskich nastolatek są bardzo niepokojące. Według nich aż 81% młodych dziewcząt ma problem akceptacji własnego wyglądu, co plasuje tą grupę na drugim miejscu – zaraz po Japonkach. Dlatego też znana marka kosmetyczna (?) Dove podjęła się trudnego zadania, jakim jest pomoc w budowaniu pewności siebie i pozytywnej samooceny u dzieci i młodzieży szkolnej poprzez stworzenie specjalnych warsztatów pod hasłem Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny.

Jest to pierwsza polska edycja tego programu, który funkcjonuje na świecie już od 2004 roku, a który jak do tej pory objął ponad 20 milionów młodych osób w 139 krajach. Pomysłodawcy przewidują, że do roku 2020 dotrą do kolejnych 20 milionów młodych osób, a projekt będzie znany i obecny na całym świecie.

Projekt Dove Self-Esteem -– Budowanie pozytywnej samooceny skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 8 – 16lat. Przybrał on formę zajęć – lekcji warsztatowych dotyczących takich zagadnień, jak czym jest pozytywny i negatywny obraz siebie; jak w dziecku zbudować i podsycać pewność siebie; w jaki sposób radzić sobie z cyberprzemocą mającą na celu nękanie osób za ich wygląd itp.. Wszystkie zagadnienia opracowane zostały przy udziale pracowników akademickich oraz ekspertów specjalizujących się w budowaniu pewności siebie i pozytywnego obrazu swojego ciała u dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się przy udziale psychologów, trenerów rozwoju osobistego oraz terapeutów rodzinnych.

Misja programu ma na celu pomóc dzieciom i młodzieży szkolnej w budowaniu właściwego postrzegania siebie – oraz innych – nie przez pryzmat wyglądu ciała, ale ze względu na posiadane umiejętności czy prezentowane wartości. Jak możemy przeczytać na stronie pomysłodawcy i inicjatora: „ W Dove wierzymy, że wszyscy młodzi ludzie zasługują na to, żeby w pełni móc rozwijać swój potencjał. Jednak niska samoocena własnego ciała i lęk dotyczący wizerunku często powstrzymują nastolatków przed uwolnieniem w pełni ich potencjału, wpływając na ich zdrowie, relacje a nawet wyniki w nauce. Naszym celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w budowaniu pozytywnej samooceny oraz przekonania o własnej wartości – rozumianej jako pewność siebie i swoich umiejętności.”.

Projekt trwa od 16 kwietnia 2018 r., a kończy w dniu 28 czerwca 2019 r. Przyjmowanie zgłoszeń udziału w Programie trwa od dnia 16 kwietnia 2018 r. do dnia 30kwietnia 2019 r. Uczestnikiem Programu może zostać każda szkoła podstawowa na ternie RP.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie szczegółowe informacje dotyczące Programu znajdują się pod tym adresem.

źródło: Zdrowie 01/2019; www.dove.com/pl
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top