Kultura

Kulturalne propozycje na Sylwestra 2016/2017

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a wraz z nim pytanie: jak spędzić sylwestrową noc, by była ona wyjątkowa? Na szczęście mieszkańcy Łodzi mogą wybierać spośród bogatej ofert kulturalnej.

Miłośnicy Filharmonii Łódzkiej będą mogli wziąć udział w wyjątkowych koncertach galowych, które rozpoczną się 31 grudnia o godz. 19:00 oraz 22.15.

Sympatycy opery na pewno wybiorą się 31 grudnia na koncert pt. ,,Straussowy zawrót głowy”. O godz. 20.00 rozpocznie się tam wydarzenie muzyczne w programie którego znajdziemy utwory Straussów, Karla Zellera oraz Stanisława Moniuszki – w nietypowej, pełnej humoru formie.

W ,,Teatrze Nowym” do obejrzenia będzie  m.in. premierowy spektakl pt. ,,Czego nie widać” Michaela Frayna w reżyserii Pawła Dangela. Z kolei na Małej Sali Teatru o godz. 22:00 zacznie się przedstawienie w ramach cyklu ,,Impro Atak!”. W programie obydwóch uroczystych spektakli znajdzie się również konkurs, bankiet, szampan dla każdej pary.

Jeśli marzy Wam się muzyczno-taneczna podróż do Rio, koniecznie w ostatni dzień roku wybierzcie się na godz. 21.00 do Teatru Muzycznego. Będziecie mieli okazję posłuchać utworów J. Straussa,
R. Stolza, H. Warsa, N. Roty i  innych znamienitych gwiazd muzyki.

Także Teatr Wielki przygotował na sylwestrowy wieczór coś szczególnego dla swoich gości.  Na Małej Scenie  o godz. 17.00 wystawiona będzie sztuka Juliusza Machulskiego  pt. ,,Brancz” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, zaś na Dużą Scenę zaplanowano spektakl pt. ,,Pomoc domowa”  Marca Camolettiego w  reżyserii Jakuba Przebindowskiego.

W sali kameralnej Teatru Jaracza  o godz. 20.00 rozpocznie się sztuka duetu Pilgrim/Majewski pt. ,,Śmierć siedzi na gruszy i się nie ruszy” w reżyserii Kuby Falkowskiego.

Z kolei Teatr Mały zaprasza o godz. 20.15 na ,,Miły wieczór po włosku, czyli Bella serata In Italiano”.

Ciekawą propozycję przygotował dla swoich widzów Teatr lalkowy Arlekin. Na dzieci i ich rodziny czekają tam zabawy, tańce, teatralne animacje, słodki poczęstunek a przede wszystkim rozśpiewane przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek”, które rozpocznie się o godz. 18:00.

Wybieracie się może na któregoś z wyżej wymienionych kulturalnych Sylwestrów 2016?
A może znacie jeszcze inne niebanalne miejsca, gdzie można spędzić  tegoroczną noc sylwestrową?

Informacje: lodzjestkultura.pl; ,,Kalejdoskop” 12/2016

Foto: Pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top