Kosmetyki

Kosmetyki z … bakteriami – dbają o skórę, pomagają walczyć z trądzikiem i atopią

Probiotyki kojarzą nam się głównie z utrzymaniem zdrowia naszych jelit. Jednakże producenci kosmetyków odkryli ich zupełnie nowe zastosowanie, wykorzystując posiadane przez nie właściwości w produktach, które stanowią kompleksową odpowiedź na potrzeby naszej skóry. Szczepy dobrych bakterii znajdziemy w: żelach do mycia, kremach regenerujących, płynach do higieny intymnej, balsamach do ciała czy olejkach do kąpieli. Jak działają?

Po jakie bakterie sięgnęli producenci kosmetyków?

Probiotyczne kosmetyki zawierają w swoim składzie:

  • bakterie mlekowe oraz szczepy bakterii Bifidus lystate – stanowią one uzupełnienie kosmetyków nawilżających;
  • szczepy Lactobacillus casei oraz Lactobacillus acidophilus – stoją na straży regeneracji bariery naskórkowej oraz ułątwiaja utrzyamnie fizjologicznego pH okolic intymnych;
  • bacillus subtilis – wykorzystywany jest w kosmetykach do oczyszczania twarzy oraz płynach do higieny intymnej;
  • bakterie Lactococcus lactus – wzbogacają one kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery dojrzałej, preparaty przeciwstarzeniowe oraz rozjaśniające cerę.

Korzyści, dla których warto sięgać po probiotyczne kosmetyki

Sięgając po tego typu preparaty mamy szansę kompleksowo zadbać o potrzeby naszej skóry. Wprowadzone do ich składu bakterie wykazują wielokierunkowe działanie czyli:

  • stymulują procesy obronne skóry;
  • tworzą szczelną barierę ochronną przed czynnikami środowiskowymi;
  • powstrzymują ucieczkę wody z naskórka, dzięki czemu zapobiegają przesuszaniu skóry;
  • pobudzają do produkcji białka, które posiadają zdolność eliminacji patogenów;
  • ułatwiają pielęgnację cery trądzikowej – likwidują stany zapalne oraz łagodzą podrażnienia i zmniejszają reakcje alergiczne.

Poza tym tego typu preparaty kosmetyczne świetnie radzą sobie z wszelkimi podrażnieniami łagodząc powstałe zmiany. Warto też nadmienić, że kosmetyki probiotyczne pomagają w leczeniu niektórych skórnych chorób, jak chociażby: AZS (atopowe zapalenie skóry) czy trądzik różowaty.

***
Kosmetyki probiotyczne to świetna alternatywa dla naturalnych preparatów. Są całkowicie bezpieczne, ale przede wszystkim wzmacniają barierę ochronną skóry i czuwają nad prawidłowym przebiegiem funkcji, które ona pełni. Z ich dobrodziejstwa mogą skorzystać wszystkie z nas, a zwłaszcza właścicielki cer: dojrzałej, trądzikowej, przesuszonej czy wrażliwej.

źródło: Świat Zdrowia 06/2017
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top