Ekonomia

Koniec z drogimi SMS-ami! Rząd znowelizował zapisy prawa telekomunikacyjnego

W czwartek (22.03.2018) rząd przegłosował nową ustawę dotyczącą niektórych usług telekomunikacyjnych. Nowe zapisy dotyczą niechcianych usług, a także wiadomości SMS Premium Rate (czyli o podwyższonej opłacie).

Co to oznacza w praktyce dla abonenta?

Po pierwsze – obowiązywać będzie domyślny próg (kwota) do jakiej abonament chce otrzymywać SMS Premium na swój numer. Dotychczas granica ta była bardzo elastyczna. Teraz próg ten będzie wynosił 35zł. Po drugie – jeśli nastąpi przekroczenie tej kwoty usługa zostanie automatycznie blokowana. Do tej pory abonent leżało to w gestii abonenta. Po trzecie – abonent będzie musiał wyrazić zgodę na otrzymywanie cyklicznych wiadomości SMS Premium zanim rozpocznie korzystanie z nich. W ten sposób czytając umowę lepiej zapozna się z charakterem, ale i kosztami tego typu usług. Ponadto dostawca zostanie zobowiązany do umieszczenia informacji na temat wymienionych możliwości na fakturze. W ten sposób abonent będzie wiedział, gdzie w razie czego zgłosić reklamację.

Zmiany dotyczą nie tylko abonentów

Nowelizacja ustawy dotyczy również samych firm świadczących usługi komórkowe o podwyższonej opłacie. W razie, gdyby taki usługodawca dopuściłby się nadużyć, zostanie on ukarany karą pieniężną. UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) będzie mógł również zabronić danej firmie dalszego świadczenia usługi.

*źródło: http://kurier.pap.pl
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top