Ekonomia

Koniec marzeń Łodzi o EXPO, ale inwestycje mają zostać zrealizowane.

Łódź była jednym z miast wytypowanych do objęcia roli gospodarza EXPO 2020. Wczorajsza wizyta Komisarzy z Biura Wystaw Światowych dziś w Paryżu przekreśliła ostatecznie nadzieje na wygraną…

Łódź i tak górą

Jeszcze kilka dni temu sama Prezydent Miasta Hanna Zdanowska miała nadzieję, że Łódź – dość dobrze przygotowana na to wydarzenie – wygra. Niestety stało się inaczej. O prawo do objęcia roli organizatora wystawy Łódź rywalizowała z Buenos Aires oraz Bloomington. Zwycięstwo odniosła meksykańska metropolia, ale pomimo przegranej Łódź i tak wiele zyskała.

Głównie w kwestii poczynionych przygotowań, które polegały na wdrożeniu w czyn akcji rewitalizacji miasta. Co zostało zrobione. Po pierwsze dworzec Łódź Fabryczna zyskał całkowicie nowy wygląd oraz nowe, bardzo potrzebne połączenie Łódź – Warszawa trwające zaledwie godzinę. Po drugie miasto wzbogaciło się o własny port lotniczy. Ponadto wybudowano szybką autostradę, a w samym mieście powstało prawie 23 tysiące nowych miejsc parkingowych oraz hoteli.

Na tym nie koniec dobrych zmian

Chociaż miasto nie otrzymało szansy wybicia się za sprawą międzynarodowego EXPO, to decydenci zapewnili, że pozostałe planowane inwestycje, jak tunel średnicowy łączący dworce Łódź Kaliska i Fabryczna oraz zachodnia obwodnica Łodzi (trasa S14) i tak zostaną zrealizowane. Na ten cel Łódź ma otrzymać od rządu ponad półtora miliarda złotych.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl;
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top