Ciekawostki

Kolory ubrań mają znaczenie cz. 1

Umiejętność rozpoznawania kolorów rozwinęła się u ludzi ponad 20 milionów lat temu. Bez nich życie staje się mdłe. Trudniej zmusić się do kreatywnego działania i optymizmu. Aby to zmienić, wystarczy porzucić uniwersalne zestawienie czerń i biel na rzecz ubrań bardziej kolorowych. Zobacz, dlaczego to takie ważne.

Dlaczego warto nosić kolorowe ubrania?

Każdy z nas ma jakąś ulubioną paletę barw. Ubierając się zakładamy zazwyczaj odzież w kolorze, który doskonale pasuje do naszego nastroju. Psychologowie twierdzą, że nie do końca jest to dobra praktyka. Dlaczego? Barwy odzieży silnie wpływają na odczuwane przez nas emocje. Mogą je spotęgować, ale potrafią też zmienić całkowicie ich kierunek. Stąd też gdy jesteśmy ponurzy, smutni, przytłoczeni kłopotami zamiast wybieranej wtedy czerni lub szarości, lepiej założyć coś bardziej kolorowego, by choć na chwilę spojrzeć na swoją sytuację z zupełnie innej perspektywy. Poza tym kolory potrafią wpłynąć w znaczący sposób na to, jak zostaniemy odebrani przez otoczenie. Jeśli więc zależy nam na tym, by wypaść dużo atrakcyjniej przed naszymi rozmówcami porzućmy czerń i biel chociażby na rzecz fioletu, który informuje świat o naszej kreatywności, ale i determinacji.

Znajdź swój kolor i poczuj się dobrze!

Kolory ubrań – podobnie, jak elementów naszego najbliższego otoczenia – mogą pomóc nam odnaleźć radość życia czy sprawić, że poczujemy się o wiele lepiej sami z sobą, a nasza pewność siebie skoczy co najmniej o kilka stopni. Zobacz, co jeszcze potrafią najbardziej popularne barwy odzieży:

Czerwień

  • Jak działa na nas:

Świetnie sprawdzi się, gdy jesteśmy przygnębieni i smutni, gdyż łagodzi stany melancholii. Poza tym wyzwala w nas przekonanie o własnej atrakcyjności i podnosi naszą samoocenę.

  • Jak działa na otoczenie:

Zakładając odzież w tym odcieniu możemy liczyć na to, że zostaniemy odebrani, jako osoby: bardziej pewne siebie, wysoce kompetentne oraz silne psychicznie i tryskające energią.

Niebieski

  • Jak wpływa na nas:

Ubrania w tym kolorze dobrze jest mieć na sobie, gdy czujemy się przeciążeni obowiązkami i zestresowani, gdyż niebieski wykazuje działanie uspokajające, ale również dostarcza nam energii.

  • Jak działa na otoczenie:

Sprawia, że jesteśmy odbierani, jako osoby kompetentne oraz warte zaufania.

Zielony

  • Jak wpływa na nas:

Zieleń sprawia, że czujemy się bardziej rozluźnieni, spokojniejsi. Wtedy też łatwiej otwieramy się na kontakty z innymi. Zielony sprzyja więc nawiązywaniu nowych relacji. Symbolizuje też poczucie wygody i komfortu.

  • Jak działa na otoczenie:

To kolor, który powoduje, iż w oczach innych stajemy się pewni siebie, silni, uprzejmi. To także barwa zmieniająca nastawienie do nas na pełniejsze zrozumienia, ciepła i cierpliwości.

Reasumując: jeśli chcemy poczuć się lepiej lub zależy nam, aby otoczenie „zaraziło się” od nas dobrą energią – postawmy na kolorowe ubrania. Nie musimy od razu ubierać się w daną barwę od stóp do głów. Wystarczy, że jakiś jeden detal naszego stroju – dotyczy to również odzieży wierzchniej, jak chociażby kurtka czy obuwie – będzie utrzymany np. w kolorze czerwonym czy niebieskim.

źródło: Focus 03/2018
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top