Większość z nas codziennie spędza po kilkanaście godzin surfując sieci. Jak często wykorzystujecie Internet do tego, by uczyć się i rozwijać całkowicie za darmo? Podpowiadamy, jak solidnie przeszukiwać zasoby sieciowe oraz sprawdzać oferty proponowane na uczelniach w Twoim mieście.
Oferty promujące działalność uczelni
Wcale nie trzeba mieć statusu studenta, by korzystać z wiedzy najlepszych wykładowców w Polsce i na świecie. Warto pamiętać, że wiele uczelni w ramach działań promocyjnych organizuje wykłady otwarte i kursy językowe również dla słuchaczy z zewnątrz. Poszukaj, czy w Twoim mieście nie ma takich uczelni. Informacje na ten temat bez trudu znajdziesz na stronach internetowych danych uniwersytetów. Ciekawą opcją dla osób starszych jest korzystanie z zajęć w ramach tzw. ,,uniwersytetów III wieku”. Można tam (często całkiem bezpłatnie) pobierać naukę języków obcych i uczestniczyć w warsztatach oraz wykładach otwartych.
Kursy online
Masz w sobie głód wiedzy, a niekoniecznie dysponujesz funduszami na dodatkowe zajęcia edukacyjne? Rozwijaj swoje zainteresowanie, nie obciążając portfela! Poszukaj w Internecie odpowiednich firm i uczelni, które bezpłatnie udostępniają część swoich zasobów w sieci. Możesz wybierać spośród wielu specjalistycznych artykułów, zestawów ćwiczeń i testów, jak również nagrań wykładów z różnych dziedzin nauki.
Filmy edukacyjne na YouTube
Pamiętajmy, że ten popularny i zwykle kojarzony z rozrywką serwis video posiada również kategorie związane z edukacją. Można znaleźć tam filmiki przygotowane przez profesjonalnych trenerów i wykładowców, którzy z pasją dzielą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Platformy i serwisy edukacyjne do nauki języków obcych
W Internecie można znaleźć wiele wartościowych i nowoczesnych materiałów do nauki języków obcych. Warto nauczyć się korzystać z sieci do tego, by uczestniczyć w bezpłatnych kursach online, subskrybować vlogi, być zapisanym na platformy e-learningowe, czy mieć w swoim telefonie przydatne do nauki języków aplikacje mobilne.Strony internetowe oferujące wymianę umiejętności
Jeśli zależy Wam na szlifowaniu zdolności językowych, ale nie macie pieniędzy na drogi kurs, skorzystajcie z portali oferujących tzw. wymianę umiejętności. Można tam znaleźć ogłoszenia dotyczące bezkosztowej nauki języków – np. wymiana języka angielskiego na hiszpański, niemiecki na zasadzie konwersacji. Czasem można trafić na inne równie interesujące oferty np. naprawię komputer w zamian za angielski” albo „angielski za coaching”. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że świetnym sposobem na naukę języka obcego jest również konwersacja on-line przez skype, w której możemy bezpłatnie uczestniczyć logując się do platformy typu speaking24.com.