Film

Kilka słów o projekcie Kultura Na Widoku

foto: Fundacja Legalna Kultura (materiał prasowy)

Nie wyobrażacie sobie życia bez muzyki, filmów, książek i gier? Chcecie mieć do nich łatwy, a co więcej legalny dostęp? Jeśli tak, to koniecznie zainteresujcie się projektem Kultura Na Widoku. W piątek, 2 września o godzinie 11:00 wystartowała już trzecia edycja tego przedsięwzięcia.

Organizatorem projektu jest Fundacja Legalna Kultura, która chce pokazać, że można legalnie korzystać z dzieł kultury dosłownie wszędzie i co więcej jest to naprawdę proste. Kultura Na Widoku to portal umożliwiający pobieranie na smartfony i inne urządzenia mobilne utworów z różnych dziedzin sztuki i rozrywki.

Teraz można obcować z kulturą nie wchodząc do kina, księgarni, czy sklepu z płytami muzycznymi. Warto wiedzieć, że Kultura Na Widoku to także uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast w miejscach wydarzeń kulturalnych.

Od 2 września br. do dyspozycji użytkowników z całej Polski jest ponad  1100 utworów, w tym również wirtualne spacery po muzeach świata. Projekt ma na celu dotarcie do miłośników kultury nawet w niewielkich miejscowościach oraz promocję czytelnictwa, poprzez podkreślenie wagi literatury  w naszym życiu codziennym.

Tegoroczną edycję Kultury Na Widoku promują wybitne osobowości artystyczne, Ambasadorzy i Przyjaciele Legalnej Kultury – Zbigniew Wodecki, Danuta Stenka, Joanna Jabłczyńska, Arek Jakubik oraz Jarosław Boberek.

GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ KULTURĘ NA WIDOKU?

  • Citylighty na 600 przystankach aglomeracji miejskich w całej Polsce (Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Wrocław, Trójmiasto, Górnośląski Okręg Przemysłowy)
  • Citylighty na wyższych uczelniach (od października)
  • 20.000 plakatów w urzędach, szkołach i bibliotekach w niewielkich miejscowościach
  • Instalacje w przestrzeni publicznej w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz na Festiwalu Filmowym w Gdyni

JAK TO DZIAŁA?

  • Wystarczy wejść na stronę projektu i pobrać z niej interesujący nas utwór
  • Można też podejść do instalacji, plakatu czy citylightu na przystanku i wpisać link wybranego dzieła do przeglądarki urządzenia mobilnego lub zeskanować kod QR, a następnie pobrać go w łatwy i szybki sposób.

Dostęp do dzieł kultury jest bezpłatny, albo możliwy w promocyjnych cenach.

Źródło informacji:kulturanawidoku.pl; um.warszawa.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top