Ekonomia

Już jutro Black Friday. Sprawdź czy wiesz, skąd się wziął i jakie okazje czekają na Ciebie?

Black Friday to jedna z największych akcji wyprzedażowych w roku. W Polsce obchodzona jest od niedawna, ale już zyskała na popularności. Czy wiecie jednak skąd czerpie swoje początki ten – tak przez wielu wyczekiwany – trend zakupowy?

Black Friday – niejasne początki

Pojęcie Black Friday (Czarny Piątek) oznacza dzień największych czyli najbardziej opłacalnych wyprzedaży w roku. W tym dniu można liczyć nawet na 70% obniżki, co dla wielu oznacza realizację – niekiedy dość długo odkładanych – realizacji. To „zakupowe święto” odbywa się cyklicznie co roku w ostatni piątek listopada. Najbardziej popularne jest ono na obszarze Ameryki Północnej. Do Polski przybyło całkiem niedawno, ale już cieszy się rosnącą z roku na rok popularnością. Jakie są początki tego wyjątkowo opłacalnego dnia? Historycy podają różne wersje. Jedna z nich nawiązuje do dość dramatycznych wydarzeń z lat 60. XX w. , jakie miały miejsce na ulicach Filadelfii. Dramat rozegrał się w zbyt zatłoczonych – z powodu zorganizowanych wyprzedaży – sklepach, kiedy to miało dojść do policyjnych interwencji. Wtedy departament filadelfijskiej policji określił wydarzenia mające wtedy miejsce, jako Black Friday. Inna teoria – bardziej pozytywna – dotyczy roku 1981. Ostatni piątek listopada tego właśnie roku dla wielu handlarzy oznaczał koniec kłopotów finansowych. Aby podkreślić doniosłość tego wydarzenia, zaprzestawali używania czerwonego atramentu i tuszu , który stosowany był do zaznaczania strat, a posługiwali się jedynie czarnym oznaczającym zyski, zarówno w dokumentach księgowych, jak i wydawanych rachunkach.

Black Friday 2017 Polska – czym kuszą sieci handlowe?

W tym roku polscy klienci mogą skorzystać m.in. z następujących promocji:

Answear
cały asortyment do -50%
zniżka obowiązuje do 25.11.2017

4F
buty sportowe do -50%
zniżka obowiązuje do 26.11.2017

Wojas
rabaty do -50%!
zniżka obowiązuje do 30.11.2017

Douglas
rabaty do -60%!
zniżka obowiązuje do 27.11.2017

Gino Rossi
-50% buty i torby
hasło e-sklep: BLACK50
zniżka obowiązuje w dniach 24-27.11.2017

Tołpa
rabat -40%
na wszystkie kosmetyki
zniżka obowiązuje w dniach 24-26.11.2017

W.KRUK
aż do 15% rabatu!
zniżka obowiązuje do 28.11.2017

Komputronik
obniżki aż do 82%
zniżka obowiązuje do 27.11.2017

Źródło: superbiz.se.pl; www.black-friday.pl; http://poznan.wyborcza.pl
Grafika:pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top