Kobieta

Jakie są najlepsze antyoksydanty?

Każdego dnia narażamy swój organizm na kontakt z podstępnymi, nie widocznymi gołym okiem cząsteczkami, jakimi są wolne rodniki. Jest to nieuchronne, ale warto zdać sobie sprawę, że nie pozostajemy wobec ich ataku bezbronni. Dowiedzcie się, jakie są najlepsze naturalne antyoksydanty.

Są niewidoczne gołym okiem, ale szalenie szkodliwe. Potrafią dokonać w naszym ustroju potężnych uszkodzeń. Niszczą komórki napotkane na swojej drodze. Uszkadzają organy wewnętrzne. Osłabiają funkcje układu odpornościowego. Stanowią doskonałe zaproszenie dla groźnych wirusów i bakterii. Uaktywniają komórki nowotworowe. Przyspieszają procesy starzenia skóry. Są bardzo trudne do zwalczania, ponieważ niezwykle szybko się rozmnażają. „Wrogowie”, o jakich mowa to wolne rodniki. Możemy jednak bronić się przed nimi. Wystarczy, że sięgniemy po naturalne wsparcie, zamknięte w produktach żywnościowych. Oto krótka lista, najsilniejszych naturalnych antyoksydantów czyli substancji, które skutecznie unieszkodliwiają wolne rodniki oraz nie pozwalają na nich przedostanie się do naszego ustroju.

Postaw na naturę!

Nie od dziś wiadomo, że największe wsparcie dla człowieka, stanowi natura. Dlatego, w walce z wolnymi rodnikami należy w pierwszej kolejności wesprzeć się właśnie nią. Najskuteczniejsze naturalne antyoksydanty to warzywa i owoce. Wśród nich na plan pierwszy wysuwają się:

jarmuż

W liściach tego zielonego warzywa znajdują się: luteina i zeaksantyna – barwniki ważne dla wzmocnienia siatkówki oka. Ale substancje te pomagają również w walce z wolnymi rodnikami – chronią nasze oczy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dziennie wystarczy sięgnąć po 2-3 liście jarmużu. Można go dodać do sałatki lub przyrządzić, tak samo jak szpinak.

brokuły

Zawierają w sobie sulforafan, który pomaga chronić mózg przed działaniem wolnych rodników. Niszczy on także komórki nowotworowe u kobiet (rak piersi). Aby wyzwolić sulforafan, należy dodać do brokułów chrzan lub gorczycę czyli zaserwować je z dodatkiem sosu musztardowego lub chrzanowego.

czarne oliwki

Znajdują się w nich polifenole oraz flawonoidy, chroniące przed powstaniem stanu zapalnego, który najczęściej jest efektem działania wolnych rodników. Jest w nich też zawarta witamina E, która chroni przed rakiem jelita grubego. Najlepiej smakują, jako przekąska lub dodatek do sałatek.

aronia

To owoc uznany za najsilniejszy antyoksydant na świecie. Posiada w swoim składzie największą ilość flawonoidów, które dodatkowo regulują ciśnienie. Poza tym w jej składzie znajdują się też antocyjany – składniki, odpowiedzialne za uszczelnianie naczyń krwionośnych. Profilaktycznie zaleca się wypijanie szklanki soku dziennie oraz garść owoców wraz ze skórką.

orzechy brazylijskie

Są one bogate w selen – chroniący przed chorobami nowotworowymi. Posiada też witaminę E – bardzo pomocną w powstrzymywaniu procesów starzenia skóry.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top