Kobieta

Jakie korzyści dla urody niesie jedzenie truskawek?

Mimo niesprzyjających plantatorom warunków pogodowych, wciąż jeszcze możemy cieszyć się smakiem prawdziwych polskich truskawek. Sezon na te owoce kończy się w połowie lipca, więc mamy jeszcze trochę czasu, aby skorzystać z ich dobrodziejstwa. Właściwie dlaczego warto jeść truskawki? Czy tylko ze względu na ich smak i możliwości, jakie dają w kuchni? Otóż nie. Truskawka to owoc,który prócz właściwości zdrowotnych, wpływa korzystnie na nasz wygląd… Zatem spójrzmy na to

…jak truskawki poprawiają urodę?

Po pierwsze – spowalniają procesy starzenia skóry. Te letnie owoce naszpikowane są przeciwutleniaczami czyli związkami, które wspomagają walkę z wolnymi rodnikami. Po drugie – ułatwiają walkę z przebarwieniami skórnymi. Ma to związek z dużą zawartością witaminy C. Poza tym truskawki mają swój udział we wzmocnieniu bariery przeciwsłonecznej. Można je więc podjadać w czasie relaksu na plaży czy w ogrodzie. Owoce te sprzyjają powstawaniu zmarszczek. Taki efekt pomoże nam uzyskać maseczka domowa z truskawek. Do jej przygotowania potrzebne będą nam:

  • dojrzałe truskawki – 100g
  • jogurt naturalny – 15g
  • sok z cytryny – 2,5g.

Składniki należy ze sobą połączyć. Możemy użyć nawet do tego celu blendera, dzięki czemu maseczka będzie miała lżejszą konsystencję. Nakładamy na twarz i pozostawiamy na ok. 10 minut. Zmywamy skórę chłodną wodą.

Ponadto to owoce te wyróżniają silne właściwości oczyszczające. W tym celu wystarczy przygotować własny peeling truskawkowy. Składniki:

  • 4 średniej wielkości truskawki;
  • 3/4 szklanki brązowego cukru;
  • 1/4 oleju migdałowego lub kokosowego.

Truskawki rozgniatamy, a następnie łączymy z pozostałymi składnikami. Nakładamy na całe ciało i wykonujemy masaż okrężnymi ruchami. Ze względu na to, że truskawki posiadają właściwości bakteriobójcze możemy – dzięki peelingowi – zabezpieczyć skórę przed ich atakiem.

źródła: wyborcza.pl/TylkoZdrowie; Tygodnik: 100 rad; doz.pl
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top