Kobieta

Jak znaleźć latem dobrą pracę? (cz. 1)

Chyba nie ma jednej idealnej odpowiedzi na to pytanie, ale spróbujemy coś podpowiedzieć.

Wakacje to albo okres, gdy możemy odpocząć po całym roku trudnej pracy, albo moment, gdy potrzebujemy jakiejś wyraźnej zmiany w naszym życiu. Szukanie pracy nie jest przyjemne, niezależnie od tego czy szukamy, bo musimy czy też po prostu mamy takie marzenie, aby coś w tym naszym życiu zawodowym zmienić. Poniżej kilka wskazówek jak znaleźć latem dobrą pracę.

Po pierwsze, pamiętaj, że rozmowa z rekruterem wcale nie dotyczy Ciebie. Uwielbiamy to uczucie, gdy ktoś dzwoni i zaprasza nas na rozmowę. Szczerze mówiąc w moim przypadku 95% takich rozmów kończyło się zatrudnieniem. Jednak mylne jest poczucie, że to spotkanie jest dla nas. Przecież najważniejsze informacje o naszym doświadczeniu i wykształceniu firma uzyska po przeczytaniu dokumentów aplikacyjnych. Spotkanie z osobą, od której zależy nasza przyszłość dotyczy tak naprawdę jej oczekiwań, wymagań, jakie będzie przed nami stawiać i oceny czy im sprostamy. Warto o tym pamiętać, szczególnie, gdy w trakcie rozmowy pada „czy ma pan jeszcze jakieś pytania?”

Po drugie, warto zadbać o sieci kontaktów, ale nie wszystkie platformy są idealne dla każdego stanowiska i branży. Będąc w procesie zmiany, warto pamiętać, że nie chodzi o to ilu mamy znajomych, ale o to, kto zna nas. Najczęściej pomoc przychodzi nie od naszych najbliższych znajomych, ale od tych dalszych. Jeśli nie damy znaku, że szukamy nowej pracy nikt jej nam nie zaoferuje!

Po trzecie, warto zadbać o dobrze przygotowane i napisane dokumenty aplikacyjne. Już wspominaliśmy, że każde stanowisko wymaga innej wersji CV i nie warto wysyłać jednego na wszystkie potencjalnie interesujące nas ogłoszenia. Można zainwestować i poprosić o pomoc osoby profesjonalnie się tym zajmujące, albo poprosić kogoś o pomoc i sprawdzenie tego, co sami przygotowaliśmy. To pierwszy sygnał, jaki wysyłamy do pracodawcy dotyczący tego jak pracujemy i jak staramy się osiągać wyznaczone sobie cele.

Już niedługo kolejne wskazówki!

(Źródło: entrepreneur.com, Zdjęcie: pixabay.com)

1 komentarz

1 komentarz

  1. Olga

    29 czerwca 2017 w 18:52

    Praca sama mnie znalazła dzięki profilowi na linkedinie. Zrobiłam kurs na eduwebie z budowania marki osobistej, skleciłam porządny profil zawodowy, w którym zaakcentowałam swoje doświadczenie i mocne strony i rekruter sam się do mnie odezwał.

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top