Poradniki

Jak zacząć ćwiczyć? 3 proste kroki do zawarcia przyjaźni z ruchem

O tym, czy warto nawiązać przyjaźń z aktywnością fizyczną nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Sport to spora gama korzyści – począwszy od poprawy nastroju, poprzez zmianę swojego wyglądu, ale i charakteru, a na zbudowaniu dobrej kondycji i zapewnieniu sobie zdrowych sprawnych stawów na starość skończywszy. Pozostaje jednak kwestia, jak zacząć ćwiczyć, aby szybko się nie zniechęcić, gdyż na efekty trzeba będzie trochę poczekać? Oto proste trzy kroki, które powinny nas doprowadzić do sukcesu na tym polu.

Krok 1 : Ustal cel, który chcesz osiągnąć poprzez treningi

Nieważne czy będzie to kwestia zdrowia czy wyglądu, a może jedynie sposób na rozładowanie emocji czy spędzanie czasu wolnego. Bezcelowe treningi szybko mogą Cię zniechęcić i znudzić Ci się. To samo dotyczy ćwiczeń wykonywanych sporadycznie, pod wpływem chwili czy impulsu. Im bardziej jasny plan działania sobie stworzysz, tym łatwiej przyjdzie Ci z niego korzystać.

Krok 2: Znajdź „swoją” dyscyplinę sportu

Nie podążaj za modą na daną aktywność (obecnie jest to bieganie), bo szybko możesz dojść do wniosku, że to ruch, który absolutnie nie jest dla Ciebie. Wybierając dyscyplinę sportową, którą będziesz uprawiać odpowiedz sobie na pytanie – jaki jest Twój temperament. Jeśli jesteś osobą, która potrzebuje w życiu stałej stymulacji, szukaj aktywności o dużym obciążeniu i intensywności np.: boks, trampolina, zumba. W przypadku, gdy należysz do grupy osób o niskiej potrzebie stymulacji, stawiają na te dyscypliny, które charakteryzuje spokojny przebieg i słabsza intensywność np.: rowerek stacjonarny, pływanie, marsze.

Krok 3: Zamień „muszę”, „powinnam/powinienem” na „chcę”, „spróbuję”

Im więcej pozytywnych skojarzeń będzie u Ciebie budziło hasło „trening”, tym łatwiej i chętniej wytrwasz w swoich planach jej wdrożenia. Z czasem zauważysz, że … ćwiczenia stały się elementem Twojego dnia, a nie jedynie dodatkiem do niego.

A jakie są Wasze patenty na to, aby rozpocząć przygodę ze sportem? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: własne; portalaktywni.com
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top