Dziecko

Jak wybrać tornister idealny?

Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Jeśli jeszcze nie zdążyliście zakupić dziecku tornistra, podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Odpowiedni tornister może ułatwić dziecku funkcjonowanie w szkole. I nie chodzi tu o ulubionych bohaterów z kreskówek. Jest niezmiernie ważne, aby tornister lub plecak był odpowiednio dobrany do wieku, wzrostu oraz budowy ciała ucznia. Omińmy promocję tanich egzemplarzy- warto wydać więcej, ale być spokojnym o kręgosłup najmłodszego członka rodziny! Jak wybrać tornister idealny i na co trzeba zwrócić uwagę?

Plecak, torba czy tornister?

Dla najmłodszych dzieci zalecane jest kupno tornistra. Jest on sztywniejszy niż plecak i łatwiej rozłożyć ciężar książek i przyborów szkolnych. Nie można jednak wybrać pierwszego lepszego egzemplarza! Plecak będzie idealny dla nastolatka. Dobrze, aby budową przypominał plecaki, jakie nosimy na górskich wyprawach! Czyli był wytrzymały i przewiewny. Torba jest najrzadziej polecanym dodatkiem do szkolnego ekwipunku. Lepiej pozostawić ją studentom. Dzieci, których organizm wciąż rośnie mogą nabawić się skrzywienia kręgosłupa!

Co jest ważne?

Wielkość tornistra lub plecaka. Trudność w doborze odpowiedniej wielkości tornistra sprawia, że większość rodziców wybiera plecak. Zbyt duży noszony jest jak torba, więc nie sprzyja zdrowemu kręgosłupowi. Tymczasem właściwie dobrany może pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Powinien sięgać linii bioder oraz pusty nie powinien być ciężki.

Szelki powinny być dość szerokie, aby utrzymały ciężar książek. Powinno się je łatwo dostosowywać do wzrostu i wagi dziecka. Skuteczne są dodatkowe szelki z przodu, które zapinają się na wysokości klatki piersiowej.

Wentylacja to ważna sprawa! Przede wszystkim w miejscu gdzie tornister styka się plecami, ale ważna jest także i wytrzymałość materiału. Szkolne plecaki muszą dużo wytrzymać!

(Źródło: własne, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top