Poradniki

Jak w prosty sposób opanować stres przedświąteczny?

Do Świąt pozostał zaledwie tydzień. To dla wielu z nas oznacza sporą dawkę stresu. Podpowiadamy, jak w zaledwie kilka minut pozbyć się przedświątecznego napięcia.

Aromaterapia

Leczenie zapachem ma wielowiekową tradycję, a ze względu na łatwość zastosowania zyskuje sporo amatorów. I co ważniejsze nie ma skutków ubocznych. Zapachy, które mogą pomóc w rozładowaniu negatywnych emocji to: lawenda, aromat drzewa herbacianego, zielona herbata, cytryna, chmiel.

Skup się na czymś przyjemnym

Znajdź przynajmniej kilka minut czasu na to, aby odwrócić swoją uwagę od stresującego elementu. Możesz na przykład wrócić wspomnieniami do wakacji przeglądając archiwalne zdjęcia lub zadzwonić do najbliższej osoby i porozmawiać z nią o czymś co nie jest związane ani ze Świętami, ani z przygotowaniami do nich. To naprawdę łatwe, a pomoże Ci szybko odzyskać energię, którą pochłonęły negatywne emocje.

Idź na spacer

Zamiast wyładowywać się na domownikach czy obarczać samego siebie, że nie dajesz rady zapanować nad wszystkim … po prostu wyjdź z domu. Idź na spacer, albo na drobne zakupy. Jeśli uprawiasz jakiś sport lub w pobliżu znajduje się siłownia – wykorzystaj ten fakt i spędź w ruchu chociaż kilkanaście minut. W tym czasie ochłoniesz i pozbędziesz się napięcia.

Wyobraź sobie pozytywne emocje

Włącz na chwilę wyobraźnię i narysuj w myślach moment, kiedy już wszystko jest gotowe. Skup się na towarzyszących wtedy emocjach i myślach. Na pewno są one przyjemne. Dzięki temu zamiast skupiać się na stresujących zadaniach, znajdziesz motywację do działania.

Przeprowadź krótki trening uważności

Chodzi w nim o to, aby wybrać jedną konkretną przyjemną czynność i skupić na niej swoją całą uwagę. Postępować tak, jakby była ona najważniejsza i najbardziej istotna w danej chwili. Niech to będzie modlitwa, kolorowanie, zbieranie grzybów czy robienie na drutach lub tworzenie ręcznie robionych ozdób choinkowych. Ważne, aby ta czynność pozwalała nam zatracić się w niej całkowicie. Po takim krótkim „treningu uważności” szybko wrócisz do równowagi i nawet nie zorientujesz się kiedy nabierzesz energii.

*źródło: Coaching Extra nr3/2017
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top