Sport

Jak się przygotować do sezonu rowerowego po zimie?

Coraz cieplejsze dni powodują, że większość miłośników jednośladów już przygotowało swój sprzęt lub właśnie ma to w planach. Ale sprawny rower to za mało, by móc mówić o pełnym przygotowaniu do rozpoczęcia sezonu rowerowego. Zanim wsiądziesz na rower warto pomyśleć o solidnym przygotowaniu. Oto kilka prostych zasad, które ułatwią Ci to zadanie.

Zacznij powoli i łagodnie

Jeśli zima była dla Ciebie czasem aktywności czyli regularnych treningów na siłowni czy/oraz wizyt na basenie możesz opuścić ten punkt. Dlaczego? Ten rodzaj ćwiczeń przygotował Twój organizm na tyle dobrze, aby poradzić sobie z kilkunastoma kilometrami jednorazowo. Pamiętaj jednak, aby również i w tym wypadku rozkładać siły i dawkować sobie dystans, jaki planujesz pokonać za jednym razem. Jeżeli zimą nie uprawiałeś żadnych sportów, bądź odbywało się to nieregularnie – przynajmniej przez pierwszy tydzień zacznijc od spokojniejszych kilkukilometrowych wycieczek. Najlepiej po ścieżce rowerowej, leśnej lub na pustym placu. Chodzi o to, by na nowo zgrać się ze swoim pojazdem. Każdego dnia wydłużaj dystans oraz czas spędzany na jeździe.

Pamiętaj o solidnej rozgrzewce

Ten punkt dotyczy każdego, kto zamierza po zimie zacząć regularnie jeździć na rowerze. Wszelkiego rodzaju rozgrzewające ćwiczenia typu: skrętoskłony czy wymachy kończyn są niezwykle ważne dla stawów, od sprawności których zależy jak Ci się będzie jeździło, ale i … chodziło tuż po zejściu z roweru.

Popracuj nad ramionami

To od nich w dużej mierze zależy utrzymanie równowagi na rowerze. Muszą więc być silne i wytrzymałe. Najłatwiej wytrenujesz je sięgając po ćwiczenia siłowe (z hantlami i ciężarami) oraz wykonując pompki.

Podkręć wytrzymałość

Najprościej zrobisz to idąc na basen, biegając, wybierając się na dłuższe spacery (marsze z kijkami lub bez) czy jeżdżąc na rowerku stacjonarnym. Dzięki temu Twoje serce oraz płuca będą narażone w mniejszym stopniu na nagłe duże obciążenie.

*źródło: wformie24.poradnikzdrowie.pl; www.fit.pl
*Photo by Markus Spiske freeforcommercialuse.net from Pexels https://www.pexels.com/photo/vintage-hipster-style-bike-93777/

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top