Makijaż

Jak odpowiednio dobrać kolor podkładu?

Dobór odpowiedniego odcienia podkładu to bardzo ważna czynność. Jeśli podkład będzie za jasny bądź za ciemny nasza twarz nigdy nie będzie wyglądała dobrze. Jak więc, bez pomyłki kupić podkład, który idealnie dopasuje się do naszej skóry? Zobaczcie, jakie rady przygotowała dla Was wizażystka Golden Rose:

Jednym z głównych błędów, które popełnia większość z nas jest skoncentrowanie się jedynie na twarzy. Dlaczego nie jest to dobry sposób? Na buzi często pojawiają się naczynka, trądzik czy rumień, co może wprowadzić nas w błąd. Kluczem do sukcesu jest więc spojrzenie na siebie kompleksowo. Powinnyście wziąć pod uwagę twarz, ale również szyję czy dekolt. Waszym celem jest w końcu jednolity koloryt skóry, prawda? Temperatura podkładu powinna być więc dostosowana do temperatury skóry całego naszego ciała.

Oczywiście, najlepiej gdybyście podczas zakupu podkładu nie miały na sobie żadnego makijażu. Kolor powinien zostać wypróbowany na żuchwie. Zastanawiacie się czemu nie na nadgarstku? Tam widać żyły, które przekłamują kolor. Jeśli nie ma idealnego odpowiednika, a rzadko kiedy jest, lepiej wybrać podkład w odcieniu jaśniejszym, niż za ciemnym lub zbyt pomarańczowym. Warto wypróbować kilka kolorów, aby zobaczyć, który najlepiej stapia się z Waszą skórą. Jeśli znalazłyście dwa, które pasują idealnie i nie wiecie, który z nich kupić – zawsze wybierzcie ten jaśniejszy.

Powinnyście starać się dobierać odpowiedni odcień przy świetle dziennym. To, jak wyglądamy w sklepach znacząco różni się od tego, jak wyglądamy na świeżym powietrzu przy normalnych warunkach. Wtedy możecie mieć pewność, że dokonacie trafnego wyboru.

Ważnym aspektem jest również pora roku, na którą podkład kupujemy. Latem przyda się delikatny, lekko kryjący podkład w kremie, więc idealnym wyborem będzie Krem BB od Golden Rose. Zimą od podkładu wymagamy zdecydowanie większego krycia, więc możemy zaproponować Wam wybór Satin Smoothing Fluid Foundation – podkład z dozownikiem.

Odpowiednio dobrany podkład sprawia, że nasza twarz gotowa jest do wykonania makijażu. Wystarczy wykonać delikatny makijaż oka, podkreślić kości policzkowe oraz usta i jesteście gotowe do wyjścia!

Czy już wiesz jak wybrać idealny kolor dla siebie?

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top