Dieta/nowości dietetyczne

Jak jedzeniem regulować ciśnienie?

Nadciśnienie tętnicze to jedna z najczęstszych przyczyn zawałów serca, co skutecznie osłabia ten narząd. Ciśnienie możemy regulować przy pomocy leków, ale istnieją również inne – mniej inwazyjne – metody jego obniżania. Zobaczcie, jak naturalne produkty spożywcze mogą w tym pomóc.

Naturalne wsparcie dla serca

Osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze w celu jego wyrównania sięgają zazwyczaj po przepisane im leki. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że mogą je wyregulować także przy pomocy tego, co znajdzie się na ich talerzu. Laboratoria naukowe wciąż prowadzą badania nad produktami żywnościowymi o prozdrowotnych właściwościach. Znajdują się wśród nich również takie, które wspomagają zbijanie ciśnienia. Wśród najbardziej popularnych znajdują się między innymi:

  • czosnek – pomaga normalizować ciśnienie oraz poprawia ukrwienie mięśnia sercowego oraz stanowi dodatkowo ochronę przed miażdżycą;
  • seler – nie tylko wyrównuje ciśnienie, ale również pomaga uniknąć wielu powikłań nadciśnienia oraz ułatwia zachowanie szczupłej sylwetki – co także ma spore znaczenie dla zdrowia serca i poziomu ciśnienia;
  • szpinak – dzięki sporej zawartości silnych przeciwutleniaczy chroni także przed miażdżycą;
  • rodzynki – można je traktować, jako smaczną przekąskę, która zawiera obniżające ciśnienie błonnik oraz potas.

Nadciśnienie tętnicze nie tylko osłabia serce. Może też stanowić zagrożenie dla innych, równie ważnych narządów, jak: nerki (zaburzenie doprowadzania krwi do kłębuszków nerkowych), mózg (ryzyko udaru mózgu) oraz oczy (uszkodzenie tętnic doprowadzających krew do siatkówki). Warto więc wesprzeć swoje zdrowie, sięgając jak najczęściej po wymienione powyżej produkty, tym bardziej, że są one łatwodostępne.

źródło: Poradnik Zdrowie 07/2017
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top