Pomysłowy ogród

Goździk- wdzięczna ozdoba ogrodu i balkonu

To jedne z najciekawszych i najbardziej wdzięcznych kwiatów, jakie możemy uprawiać zarówno w ogrodzie jak i na balkonie.

Przewagą goździków jest z pewnością to, że pięknie wyglądają, niektóre odmiany zachwycająco pachną i każdy znajdzie swój ulubiony rodzaj goździka, bo ich odmian jest ponad 300. Nie trzeba poświęcać mu dużo pracy czy troski, więc nadaje się idealnie dla początkujących ogrodników. Jak wybrać odpowiednie i jak uprawiać, aby długo cieszyły nasze oczy?

Dla osób, które nie mają czasu na pracę w ogrodzie idealne są goździki brodate, które dorastają do 30- 40 cm wysokości i będą nas zachwycać, co najmniej dwa lata! Ich przewagą jest to, że będą się dobrze czuły zarówno w słońcu jak i miejscu zacienionym. Dzięki temu idealne są do małych ogrodów lub na balkon. To, na co trzeba uważać, to gleba, ponieważ ta odmiana lubi żyzne i bogate w składniki odżywcze ziemie. Kwiaty tej odmiany mogą być białe, różowe, czerwone lub dwukolorowe.

Goździk ogrodowy ma większe kwiaty, dzięki czemu może stanowić również ozdobę w postaci kwiatów ciętych. Ta odmiana jest nieco bardziej wymagająca i wymaga żyznej gleby oraz nasłonecznionego miejsca. Będzie stanowić idealne uzupełnienie rabaty czy skalniaka!

Goździk pierzasty to kwiat, który wygląda nieco inaczej niż jego krewniacy. Drobne i pachnące kwiaty w odcieniach bieli i różu mają postrzępione płatki. Nadaje im to ciekawego i oryginalnego wyglądu! Ta odmiana tworzy pędy zebrane w luźne kępki, które mogą rozrosnąć się na powierzchni 15-30 cm tworząc niesamowitą „łąkę”. Nie są wymagające, choć najlepiej czują się na słonecznych terenach i tutaj najpiękniej rozkwitają. Sprawdzą się w dużej doniczce na balkonie!

Goździki to ciekawe kwiaty, które swym zapachem przywołają do naszych ogrodów i na balkony motyle. Warto zastanowić się nad wyborem tej rośliny!

(Źródło: wymarzonyogrod.pl, własne; Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top