Ćwiczenia/fitness/kulturystyka

Fitness dla każdego cz. I – pole dance i jumping fitness

Oferty klubów fitness dają nieskończenie wiele możliwości. Zróżnicowane programy zajęć, dają szansę na: odzyskanie utraconej formy, wyrzeźbienie pięknej sylwetki czy zrzucenie zbędnych kilogramów. Aby jednak zajęcia fitness dały upragnione efekty, musimy wiedzieć, na które z nich najlepiej się zdecydować. Dzisiaj przybliżymy Wam dwie z dość popularnych ostatnimi czasy form tego rodzaju aktywności. Obydwie przeznaczone są dla początkujących.

POLE DANCE – coś dla miłośników tańca marzących o pięknych, smukłych kształtach

Pole dance to nic innego, jak ćwiczenia na rurze łączące w sobie elementy: akrobatyki, baletu i ćwiczeń gimnastycznych przy użyciu specjalnego pionowo ustawionego drążka. Ten typ treningu angażuje sporą ilość mięśni. W czasie ćwiczeń pracują: barki, ramiona, ręce i – co najważniejsze zwłaszcza dla pań – mięśnie klatki piersiowej. Ich praca wykorzystywana jest w trakcie utrzymywania się i wspinania na rurze.  Z kolei wszelkiego rodzaju figury wykonywanie do góry nogami, wykorzystują siłę mięśni brzucha oraz kręgosłupa. Natomiast obroty i układy choreograficzne angażują mięśnie ud i pośladków.
Zalety pole dance:

  • wysmuklone i pięknie wyrzeźbione całe ciało;
  • ujędrnione ciało;
  • wymodelowane pośladki;
  • wzmocniony kręgosłup i całe ciało.

Efekty te przychodzą znacznie szybciej niż w trakcie tradycyjnych ćwiczeń na siłowni czy klasycznych treningów fitness. Zajęcia tego typu przeznaczone są dla każdego bez względu na stopień sprawności czy wytrenowania. Wszystkie umiejętności nabywa się z czasem.

JUMPING FITNESS – propozycja dla zestresowanych i chcących pożegnać cellulit raz na zawsze

Jumping fitness to ćwiczenia na jednoosobowej trampolinie wyposażonej w specjalne uchwyty. Podstawę treningu stanowią skoki wykonywane w rytm energicznej muzyki. Trening łączy w sobie elementy aerobiku oraz prostych ćwiczeń gimnastycznych. Podczas treningu angażowane są mięśnie: brzucha, grzbietu, nóg, pośladków, ramion oraz uaktywniają się mięśnie głębokie.

Korzyści, jakie daje jumping fitness to:

  • wyrobienie kondycji;
  • zwiększenie siły mięśni;
  • uelastycznienie ciała;
  • wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej;
  • pomoc w likwidacji cellulitu;
  • pełne dotlenienie organizmu.

Ogromnym plusem tej formy aktywności jest fakt, iż w trakcie ćwiczeń nie dochodzi do obciążenia stawów i kręgosłupa. Z tego też względu jest on polecany dla osób początkujących.

***
Już w przyszłym tygodniu podpowiemy Wam, jakie zajęcia fitness mogą zainteresować bardziej zaawansowane osoby.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top