Świat i Wydarzenia

Donald Tusk wyróżniony tytułem doktora honoris causa przez Węgrów!

Tytuł ten został nadany Przewodniczącemu Rady Europejskiej na wniosek dyrektora Instytutu Historii Ferenca Fischera.

Nasz były premier – doceniony!

Były premier Polski Donald Tusk 8 grudnia b.r. (piątek) otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Peczu na południu Węgier. Przewodniczący Rady Europejskiej nagrodę odebrał osobiście. W trakcie jej wręczania podkreślono osobisty wkład Donalda Tuska w budowanie poprawnych relacji polsko – węgierskich, a także fakt, iż jest jednym z nielicznych polityków, którzy czynnie włączają się w poprawę współpracy między państwami członkowskimi Unii. Podczas uroczystości nadmieniono również o historycznym wykształceniu Donalda Tuska.

***

Możemy być dumni z naszego Rodaka z dwóch powodów. Po pierwsze – tytuł, jaki otrzymał jest nadawany wyjątkowym jednostkom. Po drugie – wyróżnienia dokonała dość prestiżowa uczelnia.

***Doctor honoris causa (łac.„doktor dla zaszczytu”) jest akademickimi tytułem honorowym. Nadają go uczelnie osobom, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie zapisały się złotymi zgłoskami na kartach nauki i kultury. Najczęściej otrzymują go osoby o wysokim statusie społecznym oraz właściwym tytułem czy stopniem naukowym, chociaż nie jest to obowiązkowe.

***Uniwersytet w Pécs – jedna z bardziej znaczących uczelni, a jednocześnie najstarsza na Węgrzech. Data jej założenia to 1367rok. W XV w. uczelnia została rozdzielona i na powrót połączona z kilkoma innymi placówkami w roku 2000.

źródło: natemat.pl; pl.wikipedia.org; wmeritum.pl
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top