Ekonomia

„Dobry start” – podstawowe informacje o nowym programie pomocowym dla dzieci

Od 1 lipca b.r. można składać wnioski o dopłatę do szkolnych wyprawek naszych pociech funkcjonującej pod szyldem „Dobry start”. Wnioski mają być rozpatrzone nie później niż do końca września.

„Dobry start” to kolejny już program pomocowy dla dzieci. Tym razem w grę wchodzi kwota 300zł i dotyczy dzieci w wieku szkolnym. Pomoc przyznawana jest jednorazowo. O powołanie takiego programu apelowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego wdrożenie zapowiedział w kwietniu premier Morawiecki. Zgodnie z zapisem świadczenie przyznawane będzie na każde dziecko, raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Środki z programu przysługują dzieciom uczącym się do ukończenia 18 r.ż. lub 20 lat – w przypadku, gdy podjęły one decyzję o kontynuowaniu nauki przed ukończeniem 18 roku życia.

Wniosek może złożyć rodzic, prawny opiekun dziecka lub dyrektor placówki szkolnej bądź opiekuńczo-wychowawczej, do której uczęszcza dziecko. Dokument ten składa się w urzędzie gminy lub Urzędzie Miasta – właściwych ze względu na miejsce zamieszkania dziecka. Decyzję o przyznaniu środków z programu „Dobry start” osoba składająca wniosek otrzyma drogą mailową lub bezpośrednio w urzędzie.

Wnioski będą przyjmowane w okresie 1 lipiec (droga elektroniczna) lub 1 sierpień (droga tradycyjna) do 30 listopada danego roku. Urzędnicy na udzielenie odpowiedzi oraz wypłatę środków mają dwa miesiące od chwili wpłynięcia wniosku wraz z niezbędnymi dokumentami. Osoby, które składają wnioski w okresie wakacyjnym mogą liczyć na wypłatę środków nie później niż do koca września.

Wypłata wyprawek ma kosztować w tym roku prawie 1,5 mld zł.

*źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top