Aktualności

Dlaczego warto pić czerwone wino?

Nie namawiamy do spożywania alkoholu osoby, które go nie lubią lub nie tolerują. Jednak, jeśli lubisz od czasu do czasu skosztować dobrego wina to zdecydowanie polecamy czerwone!

Specjaliści twierdzą, że nawet alkohol może mieć pozytywny wpływ na nasz organizm. Jednak nie można z nim przesadzać i warto wybierać tylko trunki dobrej jakości. Wino przygotowywane z owoców ma również swoje właściwości, o których wiele osób po prostu nie wie! Poniżej kilka faktów zebranych analizując wyniki różnych badań nad tym alkoholem.

Dlaczego warto pić czerwone wino?

Badania wykazały, że czerwone wino pozwala pozbyć się bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy! Oczywiście nie można zapominać o szczotkowaniu zębów, jednak eksperymenty naukowców z Hiszpanii pokazały, że czerwone wino najlepiej redukuje ilość takich bakterii w naszej jamie ustnej! Jeśli łyk dobrego wina ma pomóc zadbać o zęby….!

Resweratrol znajdujący się w winie może mieć pozytywny wpływ na problemy motoryczne niektórych osób, szczególnie osób po 60 roku życia! Substancja ta również może wydłużyć nasze życie, ponieważ redukuje stany zapalne w organizmie. Co więcej dzięki spożywaniu niewielkich ilości wina możemy również zredukować u siebie ryzyko rozwoju Alzheimera czy demencji!

Inny eksperyment wykazał, że kobiety, które spożywają lampkę wina do obiadu mają mniejszą szansę na przybranie na wadze. Może to mieć związek z wpływem wina na proces trawienia. To by było dopiero odkrycie!

Nie wiemy jak Wy, ale my dziś wypijemy lampkę czerwonego wina do obiadu!

(Źródło: telegraph.uk, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top