Aktualności

Dlaczego możliwość wyboru jest ważna?

To, co sprawia, że często jest nam źle i nie czujemy się doceniani to brak możliwości wyboru. Szukasz czegoś, dzięki czemu zmienisz coś w swoim życiu? Podejmij decyzje inną niż normalnie! Dlaczego to jest tak ważne?

Na przykładzie zmiany pracy i godzin wstawania pokażemy, o co chodzi z tym wyborem. Możliwość wyboru pracy zdalnej, o której dużo się mówi, to możliwość decydowania o sobie i o organizacji dnia pracy. To wyjście poza strefę komfortu. Jeśli nie ogranicza Cię praca 8-16 możesz ze swoim czasem zrobić, co Ci się tylko podoba. Możesz spać do południa (mogę się założyć, że większość z Was uśmiechnęła się na samą myśl o tym), ale możesz też wstawać o 5 rano i przeorganizować swoje życie. Wiele osób ma jednak obiekcje, co do takiej formy zatrudnienia (po obu stronach barykady!) a jest to zupełnie niepotrzebne!

Dlaczego możliwość wyboru jest ważna?

Bo lubimy mieć poczucie, że decydujemy o swoim życiu. Że nie ogranicza nas nic poza naszą własną decyzją. To uczucie to prawdziwa wolność! Znam osoby, które wolą wcześniej wstawać, bo przy domu pełnym rodziny to jedyny moment, kiedy mogą pozwolić sobie na godzinę czasu tylko dla siebie. Inni ludzie wolą szybko zacząć pracę, aby po południu móc spędzać czas tylko z bliskimi. A inni jak w dowcipie, wolą wstać wcześnie rano, aby dłużej nic nie robić!

Niezależnie od tego, czego zmiana mogłaby dotyczyć spróbuj coś przebudować w swoim życiu i poczuj, że masz wybór. Od razy lepiej się poczujesz! Wcześniejsze wstawanie to decyzja o lepszym zorganizowaniu się w ciągu dnia, ponieważ będzie więcej czasu na wyprawienie dzieci czy przygotowanie wspólnego śniadania. Do tej pory chodziłaś wcześniej spać, bo rano wstawałaś a domownicy zostawali i urządzali sobie seans filmowy? Zmień coś raz i obejrzyj komedię razem z nimi a od razu lepiej się poczujesz! Nudzi Cię praca za biurkiem w ustalonych godzinach? Zmień ją na pracę zdalną! Po prostu wybierz coś sama!

(Źródło: własne, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top