Gotowe przepisy

Chleb z kurkumą

Gdy mamy nieco więcej czasu warto poświęcić chwilę na upieczenie domowego chleba! Dziś niecodzienny przepis z ciekawym składnikiem: chleb z kurkumą.

Nic nie zastąpi aromatu własnoręcznie upieczonego chleba. Smaku ciepłej jeszcze kromki ze świeżym masłem. Dzięki dostępności składników czy maszyn ułatwiających jego pieczenie, nie ma naprawdę żadnej wymówki, aby od czasu do czasu zafundować sobie domowy wypiek. Polecamy!

Składniki: 500g mąki pszennej, 1 łyżka zmielonej kurkumy, 100g mieszanki ziaren (siemię lniane, dynia, słonecznik), 1 łyżka ziaren kminku, 10 g soli, 7g suszonych drożdży, 300g wody

Przygotowanie: Odmierzamy dokładnie ilość wszystkich składników i łączymy je w misce. Zagniatamy ciasto i przekładamy je na oprószony mąką blat. Ugniatamy przez około 10 minut. Po tym czasie przekładamy kulę ciasta z powrotem do miski, którą wcześniej skropiliśmy oliwą. Dzięki temu ciasto będzie łatwiej odchodziło od jej ścianek. Odstawiamy do wyrośnięcia i przykrywamy czystą ściereczką. Idealnie gdyby ciasto podwoiło swoją objętość. Gdy wyrośnie znów przekładamy na blat i lekko zagniatamy. Nadajemy mu pożądany kształt. Możemy zostawić okrągły lub podłużny bochenek, lub wybrać podłużną foremkę, która nada mu kształt keksa. Już uformowany ponownie zostawiamy do wyrośnięcia. Rozgrzewamy piekarnik do 200 stopni. Nacinamy lekko powierzchnię chleba, polewamy łyżką wody. Pieczemy 14 do 25 minut w zależności od temperatury piekarnika. Pieczemy do momentu, aż będzie wydawał pusty dźwięk przy pukaniu jego powierzchni. Jeśli pieczemy w foremce to wydłużamy czas pieczenia o 10 minut. Zanim pokroimy pozwólmy mu wystygnąć.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top