Galerie

Bezpłatne zwiedzanie rezydencji królewskich

Słyszeliście o akcji ,,Darmowy Listopad”? To ciekawa inicjatywa już po raz drugi ogłoszona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. W ramach tego przedsięwzięcia do końca listopada br. można bezpłatnie zwiedzać 4 rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Zamek Królewski w Warszawie.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczna edycja ,,Darmowego Listopada” cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci, młodzieży i seniorów, którzy na co dzień rzadziej korzystają z możliwości odwiedzenia tego typu wybitnych zabytków polskiej kultury. Celem przedsięwzięcia jest edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze.

Jeśli dysponujecie wolnym czasie w ciągu najbliższych dwóch dni, zachęcamy byście skorzystali z tegorocznej akcji ,,Darmowy Listopad”.  Zastanawiacie się, czy warto? To zapraszamy Was do obejrzenia naszej galerii zdjęć z sobotniej wizyty w Łazienkach i na Zamku Królewskim w Warszawie. Prawda, że listopadowy weekend można spędzić bardzo przyjemnie i przy okazji poznając najpiękniejsze polskie rezydencje królów?

W Zamku Królewskim podczas darmowej akcji zobaczymy: Schody Północne, Salę Rady, Salę Wielką, Wielką Antyszambrę, Pokoje Matejkowskie, Galerię Królewiczowską, Pokój Marmurowy, Salę Rycerską, Salę Tronową, Apartament Królewski (do Sali Canaletta), Schody Wielkie, Galerię Lanckorońskich – Obrazy Rembrandta, Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej, Bibliotekę Królewska i Schody Środkowe. Jeśli jeszcze w listopadzie wybierzecie się do Łazienek, koniecznie musicie zajrzeć do wyremontowanego Pałacu na Wyspie, który teraz wygląda tak, jak w czasach Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Źródło: nimoz.pl; warszawa.naszemiasto.pl

Foto: Zbigniew Kochanek

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top