Aktywny wypoczynek

Austria i Szwajcaria na zimę to nie tylko narty!

Wybieracie się na urlop zimowy do Austrii lub Szwajcarii na narty? Zobaczcie, jakie nowe atrakcje dla aktywnych tam czekają i koniecznie z nich skorzystajcie.

Gokarty na lodzie

To nowa propozycja dla miłośników adrenaliny, którzy wybierają się do Austrii. Aby z niej skorzystać wystarczy wybrać się do ośrodka narciarskiego w Saalbach. Na czym polega zabawa? Do dyspozycji chętnych oddany jest specjalnie przygotowany lodowy tor o długości 3500m. Uczestnik otrzymuje własny gokart, wyposażony w opony z kolcami. Dzięki tej modyfikacji pojazdy doskonale trzymają się lodowej powierzchni. Na miejscu można również skorzystać z krótkiego szkolenia. Atrakcję tę można też odwiedzać po zmroku, gdyż obiekt jest dobrze oświetlony.

Białe rowerowe szaleństwo

Połączenie jazdy ekstremalnej na nartach i miłości do rowerów, czyli tzw. fat-bike stanowi druga z nowości, jaką można dla odmiany znaleźć w Leznzerheide w Szwajcarii. Użytkownik otrzymuje do swojej dyspozycji specjalny rower górski uzbrojony w niezwykle grube opony (stąd pierwszy człon nazwy). Dzięki temu jednoślad zamienia się w maszynę nie do zdarcia, którą można pokonywać zarówno proste i niezbyt skomplikowane trasy, jak i te bardziej wymagające jak leśne dzikie tereny, na których nie brakuje korzeni czy innych przeszkód. Warto dodać, że szukający naprawdę mocnych wrażeń, mogą skorzystać dodatkowo z trasy ubogaconej sztucznymi przeszkodami.

***
Szwajcaria i Austria to wciąż najbardziej popularne zimą kierunki wybierane przez naszych rodaków. Pierwsza z opcji oznacza świetnie przygotowane stoki, a także doskonałe warunki pogodowe. Znudzeni aktywnością możemy wybrać się na zwiedzanie pociągiem widokowym lub wziąć udział w licznych lokalnych imprezach lub jarmarkach. Z kolei Austria obiecuje swoim gościom świetny rodzinny wypoczynek. Zwłaszcza, gdy wybierzemy się w obszary Górnej Austrii. Tam w niektórych ośrodkach czekają specjalnie przygotowane dla Waszych pociech rozwiązania, jak chociażby szkółka narciarska w Kasberg (uznana za najlepszą w tym regionie) z takimi atrakcjami, jak chociażby karuzela dla narciarzy czy bajkowy las. Podczas, gdy dziećmi będą zajmowali się doświadczeni animatorzy i instruktorzy, dorośli mogą skorzystać z bogatej oferty funparku.

Źródło: Be Active 01/2019; newsweek.pl; podroze.gazeta.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top