Ćwiczenia/fitness/kulturystyka

Aktywność szyta na miarę czyli co i jak ćwiczyć adekwatnie do swojego wieku cz.1

Ruch to przyjaciel na dobre i złe. Nie tylko pomoże Ci schudnąć, ale również sprawi, że szybciej zapomnisz o kłopotach i łatwiej poradzisz sobie ze stresem. To także on powoduje, że nigdy się nie nudzisz. Podpowiadamy, jakie rodzaje aktywności wybierać, by nie zrobić sobie krzywdy, a jednocześnie zadbać o formę.

Aktywność idealna dla 20-latki

20-letni organizm świetnie radzi sobie z każdym typem aktywności, a to dlatego, że jest „w rozkwicie”. Po za tym łatwiej i szybciej się regeneruje. Zatem gdy masz 20 lat możesz eksperymentować z rodzajami treningów, a dobrą formę i szczupłą sylwetkę utrzymasz ruszając się regularnie.

Jak powinna ćwiczyć 30-latka?

Twój organizm zaczyna zwalniać, ale nie na tyle, by utrudnić Ci zmiany czy utrzymać szczupłą sylwetkę. Nawet jeśli już jesteś po ciąży, to mając trzy dyszki wciąż masz szansę na dość szybki powrót do formy. Żeby nie popsuć sylwetki, albo ją dopiero wypracować powinnaś wykonywać trening siłowy co najmniej 2 x tygodniowo oraz trening cardio w ilości 3-4 razy w tygodniu.

Ćwiczenia dla 40-tki

Nie ma się co oszukiwać – właśnie wkroczyłaś w bardzo wymagający i trudny okres Twojego życia. Metabolizm zaczyna znacząco zwalniać i każda nadprogramowa kaloria szybko zmienia się w niechciany tłuszczyk. Możesz mieć problemy z hormonami, które nie pozostają obojętne wobec Twojej wagi i wyglądu sylwetki. Aby nie dać szans kilogramom, powinnaś ćwiczyć 2x tygodniowo siłowo oraz 3-4 razy w tygodniu cardio czyli rower, bieganie, nordic walking, a jeśli nie lubisz się pocić to marsz lub szybki spacer. Dobrym pomysłem będzie też zakup domowego sprzętu do cardio, który łatwiej zmobilizuje Cię do aktywności. Koniecznie zadbaj o rozciąganie, żebyś utrzymała stawy w dobrej formie.

*** Jeżeli ciężko Ci się zmotywować do samodzielnej pracy nad ciałem czy formą zapisz się na siłownię czy do klubu fitness. Wykupiony karnet, dobre towarzystwo, a do tego profesjonalne wsparcie ze strony trenera to najskuteczniejszy motywator. Masz jeszcze inne wyjście … możesz zawsze adoptować psa. To bezwzględny i bardzo wymagający trener, który zadba o Twoją formę nie patrząc na to, ile masz lat 🙂 .

*źródło: Be Active 07/2018; Poradnik: Gdy masz problem z wagą
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top