Ciekawe miejsca

5 najzimniejszych miejsc na świecie

Tęsknicie za zimą i niskimi temperaturami? Jeśli tak, to wiele wskazuje, że na swoją ulubioną aurę jeszcze chwilę poczekacie. Póki, co zapraszamy Was na wirtualną podróż w 5 najzimniejszych miejsc na świecie. Co ciekawsze wszystkie z nich są zamieszkałe…

Kanada:  Snag

Trudno uwierzyć, że właśnie w Kanadzie znajduje się jedno z najzimniejszych miejsc na świecie. Jest to mała wioska o nazwie Snag. Najniższa temperatura, jaką tam dotąd odnotowano wyniosła -63 st. C. Poza tym wyjątkiem panujące tam mrozy wahają się w okolicach -30 st.C.

Rosja: Jakuck, Wierchojańsk i Ojmiakon

O ile Kanada mogła wzbudzić pewne zdziwienie, o tyle Rosja już nieco mniej. Tam znajdują się aż dwa z najzimniejszych zamieszkałych miejscowości. Pierwsza z nich to Jakuck – miasto na obszarze północno – wschodniej Syberii. Za najzimniejszy miesiąc uznaje się tam styczeń, w którym można spodziewać się ponad 39 stopniowych mrozów, a najniższa temperatura jaką tam odnotowano wyniosła -64,4 st. C. Druga z rosyjskich najzimniejszych miejscowości to Wierchojańsk. Tam temperatury stycznia wynoszą nawet –50 st.C. Co ciekawsze – szkoły na tym obszarze zamykane są dopiero wtedy, gdy słupek rtęci spadnie poniżej -52 st.C. Ojmiakon to trzecia z wymienionych najzimniejszych miejscowości na świecie. Paradoksalnie jej nazwa nawiązuje do … źródeł termalnych znajdujących się w pobliżu. Najniższa temperatura jaką odnotowano w tej niewielkiej syberyjskiej wiosce wyniosła -71,2 st.C. Poza tym wyjątkiem panujące tam temperatury również sięgają -50 st. C. Jak wygląda życie w tak mroźnych miejscach? Przymarzające do twarzy okulary, zamarzający tusz w długopisach, niezmiennie włączone silniki samochodów czy brak telefonów komórkowych – to codzienność, z którą radzą sobie zimą mieszkańcy tych miejsc.

Grenlandia: North Ice

Brytyjska stacja badawcza na obszarze Grenlandii to kolejne najzimniejsze miejsce na świecie. Jak dotąd najniższa temperatura, jaką tam odnotowano wyniosła -66 st. C.

***
Najzimniejszym niezamieszkałym jak dotąd na stałe zakątkiem na ziemi, jest Antarktyda, a ściślej mówiąc stacja badawcza Wostok. Najniższa temperatura, jaką tu odnotowano wyniosła -89,2 st.C. Na co dzień jednak pracownicy stacji muszą borykać się z nieco łaskawszymi warunkami czyli temperaturą wynoszącą -55,4 st. C.

źródła:
mlynwiedzy.org.pl; wiadomosci.onet.pl; strefynieruchomosci.blog.pl
foto: tpsdave (pixabay.com)

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top