Kultura

4. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Klasyki Światowej

15 października br. w Teatrze Jaracza rozpoczęła się 4 edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Klasyki Światowej. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne potrwa do 9 listopada i zakończy się spektaklem ,,Battlefield” na podstawie Mahabharaty.

Festiwal organizuje Łódzki Teatr Jaracza. W ramach tego wydarzenia obejrzeć można cztery  zagraniczne i jedno polskie przedstawienie oparte na klasycznych utworach takich jak hinduski epos ,,Mahabharata”, ,,Hamlet” Szekspira, dramaty  Strindberga i Czechowa, wreszcie dramat Samuela Becketta, napisany w cieniu II wojny światowej. Co jest w tym roku motywem przewodnim festiwalu? Mechanizmy władzy i podległości (zachodzące między jednostkami oraz grupami społecznymi i narodami).

W ten weekend, czyli 21 i 22 października na festiwalu zaprezentuje się teatr z Zagrzebia pokazujący „Hamleta” w reżyserii Oliviera Friljica. Jak zapowiada kurator festiwalu, Roman Pawłowski w tym przedstawieniu pojawią się zarówno konflikty etniczne, jak i odniesienia do wojny na Bałkanach.

PROGRAM FESTIWALU:

  • 21/22.10.2016, 19:00, Duża Scena Teatru Jaracza – Hamlet, reż. Oliver Frljić (Chorwacja) Ceny biletów: Normalny 50zł, Ulgowy 40zł
  • 28/29.10.2016, 19:00, Duża Scena Teatru Jaracza – Julia, reż. Christine Jatahy (Brazylia) Ceny biletów: Normalny 50zł, Ulgowy 40zł
  • 4/5.11.2016, 18:30, Duża Scena Teatru Jaracza – What if they went to Moscow?, reż. Christine Jatahy (Brazylia) Ceny biletów: Normalny 40zł, Ulgowy 30zł
  • 8/9.11.2016, 19:00, Duża Scena Teatru Jaracza – Battlefield, reż. Peter Brook, Marie-Helene Estienne (Francja) Ceny biletów: I strefa: 40 zł/ 30 zł, strefa II 35 zł/ 25 zł.

Źródło tekst i grafika:  teatr-jaracza.lodz.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top