Poradniki

3 sposoby na ból głowy – zdrowsze niż tabletki

Gdy pojawia się ból głowy pierwsze o czym myślimy, to by sięgnąć po tabletkę przeciwbólową. Zdradzamy 3 dużo zdrowsze metody na pozbycie się tej przykrej dolegliwości.

Zaczerpnij świeżego powietrza

Częstą przyczyną bólu głowy, jest niedotlenienie mózgu. Na dolegliwość tą uskarżają się często osoby pracujące przy komputerze lub biurku – w jednej zgiętej pozycji. Wtedy do komórek mózgu nie dociera tyle tlenu, ile potrzeba. Wtedy też pojawia się nie tylko ból, ale możemy zauważyć kłopoty z koncentracją czy też zawroty głowy. W takim wypadku wystarczy otworzyć okno i solidnie przewietrzyć pomieszczenie, w którym się znajdujemy. Jeśli nie mamy takiej możliwości postarajmy się wyjść przed budynek i powdychać świeżego powietrza. Jednak najbardziej efektywną (a przy tym sprawdzoną osobiście przez redakcję) jest metoda polegająca na wyjściu na spacer najlepiej po lesie. Intensywny marsz pobudza do działania endorfiny – hormony, które wykazują działanie przeciwbólowe. Wówczas dodatkowo zieleń (czy też kolory, jakie nadaje drzewom jesień) wpływają kojąco. Możemy też udać się wtedy na przebieżkę lub przejażdżkę rowerem.

Sięgnij po wodę

Ból głowy może także sygnalizować, że organizm jest odwodniony. Jest to reakcja naczyń krwionośnych w głowie, które zaczynają się zwężać. W efekcie dochodzi do wzrostu ciśnienia tętniczego krwi. Stąd, gdy odczuwamy ból głowy – zamiast tabletki wypijmy dwie szklanki zimnej wody. Odczekaj kilkanaście minut, dolegliwość powinna minąć.

Wykorzystaj moc ziół

Przygotuj z nich napar i wypij, póki jest lekko ciepły. W przypadku bólu głowy najlepiej sprawdzają się kozłek lekarski, dziurawiec, lipa, miłorząb. Każde z ziół ma inne działanie. Kozłek lekarski i dziurawiec pomogą pozbyć się bólu głowy, który wywołała negatywna, trudna sytuacja. Lipa uśmierzy ból głowy wywołany przemęczeniem (powinny po nią sięgać również profilaktycznie na przykład osoby, które pracują dużo przy komputerze). Natomiast miłorząb usunie ból głowy wywołany zbyt długim pobytem w dusznych, zamkniętych pomieszczeniach.

Zaproponowane tu metody, to jedynie przykłady na to, jak można zwalczyć ból głowy naturalnymi czy też domowymi sposobami. Jeśli jednak bóle będą się powtarzały lub zmienią swój charakter, pamiętajmy, by powiedzieć o tym w czasie najbliższej wizyty u lekarza. Może bowiem okazać się, że będziemy potrzebowali szerszej diagnostyki, a także odmiennego sposobu działania.

źródło: Poradnik Zdrowie 09/2018

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top