Nauka

Wirtualny asystent- nowy zawód (cz. 2)

Praca jako wirtualna asystentka jest naprawdę ciekawa! Pozwala robić bardzo różne rzeczy, rozwijać się w wielu aspektach a to wszystko w zaciszu własnego domu!

Przyszły pracodawca powinien pozostawić pewien margines dla asystentki, ale jednak kontrolować jej pracę. Nie lubię, gdy dostaję bardzo długą listę zadań do wykonania bez żadnego terminu. I kiedy realizuję punkt po punkcie nagle dostaję pytanie o ostatnią pozycję na liście i burę dlaczego „to jeszcze nie jest zrobione” (kto umieszcza pilną rzecz, jako ostatnią?!). Dlatego najlepiej umówić się na codzienne raportowanie z wykonanych zadań. Wystarczy prosta tabelka: data, liczba godzin pracy, zrealizowane zadania, problemy powstałe w trakcie pracy, pytania do pracodawcy. Dzięki temu wszyscy na bieżąco wiedzą co się dzieje i można od razu reagować na problemy zanim te spiętrzą się i wywołają lawinę.

Warto również zawsze mieć plan B. Różnica między wirtualną a realną asystentką jest także w tym, że one częściej się zmieniają. Dzięki komunikacji oraz trzymaniu ręki na pulsie będziesz w stanie szybko zareagować gdybyś z dnia na dzień pozostał bez pracownika lub nagle zupełnie zmienił kierunek rozwoju firmy. Niestety w dzisiejszych czasach nie każdy traktuje swoją pracę poważnie- nie tylko zdalną. Zanim nie znajdziesz odpowiedzialnego pracownika, musisz być przygotowany na wszystko!

Pamiętaj też, że wirtualny asystent nie musi a nawet nie powinien mieć dostępu do każdego aspektu Twojego biznesu. Musisz wiedzieć co możesz przekazać takiej osobie i jaka wiedza jest jej potrzebna do codziennej pracy a jaka zbędna i której wręcz nie powinna posiadać. Znane są przypadki przejęcia klientów czy wręcz gospodarowania pieniędzmi firmy w nieodpowiedni sposób. I tu tak naprawdę wracamy do pierwszego ważnego punktu: zakresu obowiązków wirtualnego asystenta i uświadomienia sobie do czego taka osoba jest nam naprawdę potrzebna!

A jak ustalić zakres obowiązków i czym właściwie zajmuje się wirtualna asystentka? O tym już niedługo!

(Źródło: entrepreneur.com, własne; Zdjęcie: pixabay.com)

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top