Świat i Wydarzenia

Segregacja śmieci po zmianach

Warto zapoznać się z nowymi ustaleniami dotyczącymi segregowania odpadów. Pozwolą one przygotować zużyte produkty do recyklingu!

Wszystko, co kupujemy posiada jakieś opakowanie, jednak nie wszystkie można wykorzystać powtórnie. Dzisiaj, gdy doświadczamy tylu problemów ze strony zaniedbanego środowiska, warto pochylić się nad niewymagającym od nas specjalnego wysiłku segregowaniem śmieci. Od 1 lipca tego roku wprowadzono nowe zasady dotyczące zbiórki odpadów komunalnych. Co jest dla nas ważne?

Śmieci dzielimy na cztery grupy, które wrzucamy do pojemników o odpowiednich kolorach:

  1. Niebieski– tutaj wrzucamy odpady papierowe tj. opakowania z papieru, kartonu, tekturę, papierowe torby, gazety, ulotki, zadrukowane kartki, zeszyty i książki;
  2. Zielony– do pojemników w tym kolorze wrzucamy szkło: butelki po napojach, słoiki po sosach i innych przetworach, pojemniki po kosmetykach;
  3. Brązowy– odpady biodegradowalne tj. obierki z warzyw i owoców, resztki jedzenia, gałęzie i liście, odpadki z ogrodów;
  4. Żółty– w takich pojemnikach składujemy odpady z metalu i tworzyw sztucznych tj. plastikowe butelki (bez korka, zgniecione, aby zajmowały jak najmniej miejsca), kartony po mleku i sokach (wszystkie z folią wewnątrz opakowania), opakowania po środkach czystości i kosmetykach (po proszkach i płynach do prania, czyszczenia, pastach do zębów i szamponach), plastikowe reklamówki i worki, kapsle, folię aluminiową i puszki po napojach.

Na wprowadzenie lub dostosowanie pojemników gminy mają czas do 2022 roku. Jednak wyznaczono termin 6 miesięcy na odpowiednie oznakowanie pojemników aktualnie stosowanych do selektywnej zbiórki odpadów. Warto zadbać o środowisko już dzisiaj!

(Źródło: dziennikłódzki.pl, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top