Dla niego

Prosty przepis na … eleganta

Jeśli decydujesz się na szelki, zrezygnuj z paska!

Męska moda także bywa wymagająca. Szczególnie, gdy w grę wchodzi nie tyle dobre samopoczucie czy atrakcyjność, ile świetna prezencja. Wtedy warto wcielić w życie kilka prostych zasad, a efekt murowany. Zobacz, na co zwrócić uwagę, gdy zamieniasz jeansy na eleganckie spodnie, a t-shirt na marynarkę.

Zwróć uwagę na długość mankietów, kołnierzyka i krawata

Muszą one wystawać spod marynarki około 2 cm. Taki efekt osiągniesz jedynie wtedy, gdy wybierzesz właściwy rozmiar marynarki. Najważniejszym elementem świadczącym o jej dopasowaniu, jest odpowiednia szerokość w ramionach. Krawat powinien sięgać połowy klamry paska w spodniach.

Nie zakładaj krawata do koszuli z krótkim rękawem

Styliści niechętnie ubierają mężczyzn w koszule z krótkim rękawem. Jednak upalne dni – których w tym sezonie nie brakuje – same dyktują nowe warunki. Jeśli jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, nigdy nie zakładaj do niej krawata. Taki trend, był modny w latach 90., ale dzisiaj jest to absolutnie passe.

Nigdy nie zapinaj ostatniego guzika w marynarce

To jedna z najbardziej żelaznych zasad męskiego eleganckiego stylu. Warto też, byś zwrócił uwagę, że po woli odchodzi się od marynarek z większą liczbą guzików niż 2-3. Wtedy zasada ostatniego też guzika obowiązuje.

Zwracaj uwagę na kolor dodatków

Panowie najczęściej zakładają do swoich kreacji czarne paski. Uważają je za najbardziej uniwersalne. Zapominają jednak o jednej prostej zasadzie: pasek powinien być dopasowany kolorem do obuwia.

Stawiaj na uniwersalne rozwiązania

Wśród panów panuje przekonanie o uniwersalności czarnego garnituru. To spory błąd. Jednakże taka kreacja pasuje jedynie na bardzo eleganckie wyjścia. Jeśli szukasz garnituru, który będziesz mógł założyć bez względu na okazję – biznesowy lunch, ślub przyjaciół czy wyjście z partnerką – postaw na granatowy. Tym bardziej, że to kolor ponadczasowy.

***

Jak zatem widać, stworzenie męskiej eleganckiej kreacji idealnej nie jest takie trudne. Osiągnięty w ostateczności efekt sprawi, że poczujesz się jeszcze lepiej i atrakcyjniej.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top