Nauka

Polska na 42 pozycji wśród najszczęśliwszych nacji na świecie

Taki wynik opublikowano na podstawie rankingu World Happiness Report 2018. Czy to wysoka pozycja? I jakie kraje znalazły się w pierwszej 10-tce?

World Happiness Report 2018 to ranking odbywający się co roku, który obejmuje łącznie156 krajów. Są one oceniane pod względem takich czynników jak: PKB na głowę mieszkańca, wsparcie socjalne, oczekiwana długość życia w zdrowiu, wolność społeczna, brak korupcji w biznesie i rządzie, poziom wzajemnego zaufania, poczucie wolności, .

Według danych tegorocznych najbardziej szczęśliwy kraj to Finlandia, która zdeklasowała Norwegię. W pierwszej dziesiątce najszczęśliwszych krajów znalazły się państwa nordyckie. Na liście kolejno pojawiły się: Norwegia, Dania, Islandia, Szwajcaria, Holandia, Kanada, Nowa Zelandia, Szwecja, Australia.

Dalsze pozycje należały m.in. do Niemiec – 15 miejsce; Stanów Zjednoczonych – 18 pozycja; Wielkiej Brytanii – 19 miejsce i Francji – 23 pozycja na liście.

Najniżej na liście znalazły się: Południowy Sudan, Republika Środkowoafrykańska i Burundi.

Polska zajęła 42 pozycję, wyprzedzając m.in.. Włochy, Litwę, Słowenię, Japonię, Rosję i Węgry. Nadmieńmy, że jeszcze rok temu znajdowaliśmy się na 46 pozycji, a więc nasz poziom zadowolenia z życia wzrasta.

*

Pierwszy raport dotyczący poziomu szczęścia na świecie został opublikowany w kwietniu 2012 roku w czasie spotkania wysokiego szczebla Organizacji Narodów Zjednoczonych na temat szczęścia i dobrobytu.

Jego autorami są specjaliści zrzeszani przez Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (SDSN) czyli naukowcy, inżynierzy, liderzy biznesowi.


Źródło: worldhappiness.report;
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top