Ciekawe miejsca

Najlepsze kierunki na jesienny urlop

 • Sycylia
 • Grecja_Kreta
 • Malaga
 • Malaga
 • Sycylia
 • Grecja_Kreta
 • Malaga
 • Malaga

Jeśli nie mieliście okazji spędzić urlopu latem, nie przejmujcie się. Według specjalistów jesienny wypoczynek bardziej nam sprzyja. Zobacz, dlaczego i dowiedz się gdzie warto wybrać się tej jesieni.

Jesienny urlop – sprzyja portfelowi i…naszej odporności

Osoby, które naprawdę chcą wypocząć i oderwać się od codzienności, powinny zaplanować swój urlop właśnie jesienią. Zalet takiego wyboru jest ogromnie dużo. Po pierwsze – jest to ulga dla portfela. Poza sezonem spadają nie tylko ceny w kurortach wypoczynkowych, ale również w biurach podróży. Po drugie – wyjazdowi towarzyszy wszechobecny spokój. Dzięki temu łatwiej się odprężyć i rzeczywiście wyciszyć. Po trzecie – jesienny urlop pomaga zmagazynować więcej pozytywnej energii. Może to zaowocować łatwiejszym radzeniem sobie ze stresem, mniejszą drażliwością i irytacją. Wypoczęty organizm lepiej radzi sobie również z nieuniknionymi dla jesiennej aury atakami bakterii i wirusów. Jesienny wypoczynek oznacza także pełen relaks. Nie musimy spieszyć się z powrotem, gdyż jesienią o wiele łatwiej dostać dłuższy urlop w pracy niż w okresie letnim. Pośpiech nie jest też potrzebny, gdy chcemy zwiedzić miejscowe atrakcje, ponieważ dostęp do nich jest nieograniczony przez męczące tłumy pozostałych turystów.  Duża ilość czasu wolnego sprzyja lepszemu wypoczynkowi.

Tam warto pojechać

Jesienny urlop warto spędzić w miejscach, gdzie jest nie tylko ciepło i pięknie. Jesienią dobrze jest udać się tam, gdzie słońce świeci najdłużej, co ma jeszcze bardziej korzystny wpływ na nasze samopoczucie.

Sycylia

…czyli największa wyspa Morza Śródziemnego. To miejsce, które może poszczycić się największa w Europie liczbą godzin słonecznych w ciągu całego roku (!).  Słoneczna wyspa kusi także dość przyjemnymi temperaturami – wrzesień ok.24-25 st.C; październik ok. 20 st. C. Jej największe atuty to:

 • niezwykły krajobraz – cytrusowe i oliwne gaje mieszają się z typowo pustynną i dziką panoramą;
 • piękne piaszczyste i piaszczysto-żwirowe plaże – najpiękniejsza z nich znajduje się w San Vito Lo Capo;
 • unikalne zabytki – m.in. Syrakuzy, w którym żył, mieszkał i konstruował wojenne machiny słynny Archimedes czy znajdujące się na obszarze doliny Agrigento romantyczne kompleksy ruin: Świątynia Zeusa, Świątynia Hery oraz najstarsza w dolinie – Świątynia Heraklesa.

Malaga

… czyli najcieplejszy obszar Hiszpanii z imponującą ilością 300 dni słonecznych w ciągu roku. To malownicze miasto na południu Hiszpanii, jest atrakcyjne dla rzeszy turystów głównie, dlatego, że to właśnie tutaj urodzili się Pablo Picasso oraz Antonio Banderas. Miło jest wypoczywać w miejscowości powiązanej z tak wybitnymi osobowościami. Ponadto w mieście znajduje się muzeum poświęcone życiu i twórczości Picassa. Można w nim prześledzić rozwój twórczy artysty, który swój talent przejawiał, jako zaledwie 16-letni chłopak. Na obszarze miasta znajdują się również ruiny IX-wiecznej fortecy Maurów. z kolei z widokowego tarasu w hotelu Parador rozpościera się widok na panoramę miasta. Przy dobrej pogodzie, można nawet ujrzeć Gibraltar i góry Atlas.

Kreta

czyli największa wyspa grecka i piąta pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym. Zachęca ona przede wszystkim wysokimi temperaturami września – 27st.C oraz października – 23st. C. Na jej obszarze znajduje się wiele atrakcyjnych zabytków. Wśród nich warto wymienić chociażby Heraklion – jedno z najbardziej niezwykłych miast regionu śródziemnomorskiego. Znajduje się w nim m.in. jest słynny pałac króla Minosa, wybudowany na wzniesieniu Kefala, w którym według wierzeń znajduje się mityczny labirynt.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top